Keratin a jeho zázračné účinky


Keratin a jeho zázračné účinky
Keratin a jeho zázračné účinky

Nepochybně jste se setkali s pojmem keratin v reklamách na vlasové přípravky. Co je keratin a jaký má pro nás přínos?

Co je keratin

Keratin patří mezi skleroproteiny. Jedná se o velmi pevnou bílkovinu, jejíž funkcí je chránit epitelové buňky před poškozením. Velké množství keratinu najdeme ve vlasech, nehtech i v odumřelých buňkách pokožky.

Vlasy jsou dokonce z 88 % tvořeny keratinem, který vnější i vnitřní struktuře vlasů dodává sílu i elasticitu. Keratin je složen z dlouhých peptidových řetězců, která tvoří silná vlákna. Strukturu vláken ovlivňuje složení právě těchto řetězců. Keratin stojí za kvalitou, růstem, pevností, silou i celkovým vzhledem vlasů.

Je nerozpustný ve vodě, dokáže odolat i vysokými či velmi nízkým teplotám. Co může keratin poškodit, je ale stres. Řetězce poškozeného keratinu se rozpadají a stanou se ve vodě rozpustnými.

Keratin jako složka kosmetických přípravků

S keratinem se setkáme v podobě složky kosmetických přípravků. Jedná se o hydrolyzovaný keratin, vzniklý z ovčí vlny. Tento druh najde uplatnění v přípravcích pro péči o vlasy i pro péči o pleť. Stojí za silnými, pevnými a zářivými vlasy i za jemnou, vyhlazenou pletí.


Keratin a jeho zázračné účinky

Keratin jako prostředek při prodlužování vlasů

Keratin hraje klíčovou roli při prodlužování vlasů. Jeho hmota se nahřeje speciálním aplikátorem – rozpuštěný keratin funguje jako lepidlo, kterým se přilepí nový pramínek ke stávajícím vlasům. Spoj se upraví před ztvrdnutím do tvaru válečku. Keratin dokonale splyne s vlasy, spoje po prodloužení vlasů nejsou vidět.

Keratin v roli ošetřovatele vašich vlasů

Keratin se dokonce vyrábí i ve formě oleje jako prostředek pro ošetření nadměrně namáhaných vlasů. Posílí je, zpevní je, dodá jim lesk i odolnost vůči stresu. Můžeme se také setkat s pojmem brazilský keratin. Tento produkt slouží k regeneraci, posílení i k tvarování vlasů. Navíc dodá vlasům jemnost i lesk.

Chcete mít kvalitní, pevné, silné, lesklé a jemné vlasy? Dopřejte jim ošetření přípravky s obsahem keratinu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..