Keto dieta vám pomůže konečně zhubnout

Keto dieta vám pomůže konečně zhubnout
Keto dieta vám pomůže konečně zhubnout

Tento druh diety můžete rovněž znát pod pojmy proteinová, ketogenní či bílkovinná. Její princip spočívá v náhradě 3-4 běžných jídel za speciální proteinové pokrmy o nízké energetické hodnotě a snížené hladině cukrů a tuků. Tím je zajištěno spolehlivé odbourávání tukových zásob.

Nejedná se o doplněk stravy

Keto dieta je plnohodnotnou náhradou běžných jídel, nejde o jeden z mnoha potravinových doplňků, které vám budou slibovat po spolknutí několika tablet úbytek na váze. Ketodieta navodí v organismu stav ketózy, díky čemuž jsou přednostně odbourávány tuky. Jelikož se stravujete vydatnými proteinovými pokrmy, nebudete mít rozhodně hlad, a tím pádem vám nehrozí budoucí jo-jo efekt. Zhubnete tak spolehlivě, bezpečně a přirozeně.

Jak to funguje?

Ketodieta je zpravidla rozdělena do 3-4 fází, které se od sebe liší počtem proteinových a běžných jídel, množstvím sacharidů a energetickou hodnotou. Budete-li hubnout bez pomoci nutričního specialisty, doporučuje se následující postup: v 1. fázi budete jíst 3 proteinová jídla denně, k nimž přidáte 1 jídlo vlastní. Nezapomenete na dostatečný přísun zeleniny a 2-3 l tekutin za den. Tímto způsobem se perfektně nastartuje hubnoucí proces a zároveň se naučíte jíst pravidelně. Druhá fáze se nese v kombinaci 2 proteinových jídel a 2 vlastních, jež doplňujete zeleninou a ovocem. Začnete se tak vracet k vašemu normálnímu stravování, přičemž se stabilizuje vaše hmotnost. V poslední fázi diety se budete už držet na dosažené váze, ke 3 vlastním jídlům doplníte 1 proteinové. Neplatí pro vás už žádná omezení.

Na co si dát pozor?

Proteinová dieta je určena každému, kdo chce redukovat svoji hmotnost. Nedoporučuje se pouze obézním dětem, dospívajícím, těhotným ženám a kojícím matkám, pacientům s jaterní a renální insuficiencí, s hematologickým či maligním onemocněním.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..