Kolik stojí odstranění tetování? Konečný účet ovlivní především velikost ošetřené plochy a také metoda, kterou si zvolíte!

Kolik stojí odstranění tetování? Konečný účet ovlivní především velikost ošetřené plochy a také metoda, kterou si zvolíte!
Kolik stojí odstranění tetování? Konečný účet ovlivní především velikost ošetřené plochy a také metoda, kterou si zvolíte!

Kolik stojí odstranění tetování? Jste-li ve fázi, kdy si kladete takovouto otázku, jste zřejmě už více méně připraveni dát své tělesné výzdobě definitivní sbohem. Nebo to ještě není jisté a teprve zvažujete, zda tento zákrok vůbec podstoupit a cena je přitom pouze jedním z faktorů, který vaše rozhodnutí ovlivní? Věřte, že do totožné situace se jen u nás každoročně dostanou stovky lidí a tak jako vy i oni zvažují celou řadu věcí. Nejčastěji se ptají, jakou metodu zvolit nebo na koho se se žádostí o pomoc obrátit. A faktem je, že jen málokoho nezajímá také cena. To je pochopitelné. Podíváme se proto, co by mohlo mít na výsledný účet, který vám na klinice za zákrok vystaví, největší vliv. Díky tomu se dozvíte, na co se připravit.

Kolik stojí odstranění tetování? V ČR jsou ceny rozumné!

Věděli jste, že Česká republika a zejména pak naše hlavní město Praha, patří mezi nejvyhledávanější destinace v Evropě, pokud jde o estetickou medicínu? Ne? Faktem je, že úroveň tuzemských klinik a salonů krásy vábí doslova zástupy klientů a to jak českých, tak zahraničních. A jak jinak, nejde pouze o kvalitu a profesionální přístup zdejších specialistů. Ve hře je samozřejmě i příznivá cenová hladina. Jistě se i u nás mohou najít výjimky a narazíte na podnik, který vás hned na začátku odradí drahotou nebo nevalnými referencemi. Je to však spíše ojedinělé. Plastické operace prsou, eliminace jizev, vylepšení nosu nebo velice žádaná modelace rtů a samozřejmě také odstranění tetování. S tím vším vám na většině našich specializovaných klinik pomohou nejen na patřičné odborné výši, ale obvykle i za částky, které jsou více než přijatelné.

Vyberte si vhodnou metodu!

Obecná úroveň cen a péče, s níž se lze v České republice setkat tedy napovídá, že není nutné hledat pomoc v cizině, když je situace u nás doma takto příznivá. A nyní už budeme konkrétnější a podíváme se na faktory, které jsou do značné míry individuální a které nejvíce rozhodnou o tom, kolik nakonec zaplatíte. Velmi důležitou úlohu hraje zvolená metoda. Způsobů, kterými se lze nežádoucího tetování zbavit, je totiž více. Ve stručnosti si je přiblížíme.

3 základní možnosti

Pokud se nespokojíte s tím, že vám staré tetování jen přemalují, pravděpodobně dostanete vybrat z následujících možností, i když je pravdou, že první dvě se praktikují už pouze ojediněle:


  • Chirurgický zákrok – je možné vzít v úvahu hlavně tehdy, je-li obrázek či nápis drobnějších rozměrů. jedná se o to, že se zákrok téměř nikdy neobejde bez vzniku jizvy. Čím menší tetování, tím drobnější jizva a tedy i nižší dodatečné náklady na její eliminaci.
  • Dermabraze – se sice na některých klinikách stále používá, ale podobně jako chirurgické řešení má také tato metoda své nevýhody. Pomineme-li fakt, že je to celkem bolestivá záležitost, je tu navíc určité riziko, že při vybrušování motivu dojde k poškození okolní pokožky. Taková věc si pochopitelně vyžádá další pomoc a tedy i více finančních prostředků.
  • Laserová metoda – je zdaleka nejvyužívanější postup, s nímž se lze v moderní estetické medicíně setkat. Většina odborníků vám potvrdí, že je odstranění tetování touto metodou velice efektivní. Cena je vyšší než u předchozích možností, ale výsledky bývají zdaleka nejlepší, čímž zpravidla odpadá riziko dalších nákladů.

Velký obrázek = vysoký účet

Na tom, že za likvidaci velkého tetování zaplatíte více, než v případě nějakého drobnějšího obrázku, zřejmě není nic překvapivého. Vyplývá to ostatně i z tabulky orientačních cen, kterou naleznete níže. Rozsah plochy, kterou je třeba „ošetřit“ je tedy dalším důležitým faktorem ovlivňujícím konečný účet. Jestli jste to v mládí se zkrášlováním vašeho těla poněkud přehnali, budete asi nuceni sáhnout do peněženky hlouběji. V některých případech se to ale bezpochyby vyplatí. Naštěstí si moderní laserové přístroje už dokáží poradit skoro se vším, tedy i s rozměrným, amatérsky provedeným i skutečně „hloupým“ tetováním.

Bez laseru se estetická medicína neobejde

Jelikož je skutečnost taková, že vám vzhledem k vysoké efektivitě laserové metody na většině klinik ani jiné řešení nenabídnou, podívejte se, jak by mohl vypadat orientační ceník nějakého specializovaného pracoviště. Pro dokonalý výsledek je přitom obvykle nutné absolvovat více zákroků (sezení).

ROZSAH TETOVÁNÍMENŠÍSTŘEDNĚ VELKÉVELKÉEXTRA VELKÉ
Minimum za 1 „sezení”(v Kč)1 0001 9002 9005 000
Maximum za 1 „sezení“ (v Kč)2 7003 2005 90010 tis. a více

Volba kliniky

Nelze opomenout ještě jeden významný faktor, který se podílí na celkové ceně, kterou nakonec zaplatíte. Ačkoliv jsme uvedli, že je cenová hladina tuzemských pracovišť estetické medicíny na velmi přijatelné úrovni, nějaké rozdíly mezi jednotlivými klinikami a salony pochopitelně existují. Někdy mohou být i poměrně zásadní a tak se trocha snahy při hledání toho pravého místa, kde vám tetování odstraní, občas vyplatí. Poptejte se mezi přáteli, případně navštivte nějaká diskuzní fóra.

Překáží vám vaše tetování kvůli své velikosti nebo vám s přibývajícím věkem nevyhovuje motiv, který jste si kdysi vybrali?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..