Jak koupit správný vysavač na popel

Jak koupit správný vysavač na popel

Máte doma krb, krbová kamna, či kachlová kamna? Pak jistě víte, jak je nepříjemné a otravné každodenní čištění místa, kde dochází ke spalování dřeva. Odstranit popel lze různými způsoby. Často postačí i obyčejný smetáček s lopatkou. Při uklízení ale bohužel mnohdy dochází k víření jemného prachu. Saze se dostanou při působení i menšího průvanu v podstatě kamkoli. I proto se vyplatí pořídit vysavač popela. V současné době se na trhu nachází spousta nejrůznějších modelů. Podle jakých aspektů tedy vybírat?

Ekonomická varianta bez motoru

Chcete-li ušetřit peníze již při samotném nákupu, volte bezmotorovou podobu vysavače na popel. Jedná se fakticky pouze o jakousi plechovou nádobu, která se pomocí kompaktního systému připojí ke standardnímu vysavači. Ten při zapnutí vysává popel i saze přímo do této nádoby a nedochází tak ke znečišťování jeho vnitřních částí. Postará se o to především filtr přímo v odlučovací nádobě. Přes něj zkrátka do samotné klasické nádoby na prach neproniknout z krbu žádné zbytky popela.

Motorový vysavač popela

Jestliže si připlatíte, získáte plnohodnotný vysavač, který je určen pouze na dokonalé vyluxování interiéru vašeho krbu nebo kamen. Nebudete muset řešit připojení k jinému externímu zdroji. Při nákupu se vyplatí dát si pozor na některé z charakteristik. Jedná se především o výkon motoru, jenž by se měl pohybovat okolo 1600 W. Optimální je vybírat i model s větší nádobou na popel, a to minimálně 20 litrů. Z dalších parametrů, na něž je třeba se soustředit, vybíráme délku přívodové hadice, hmotnost vysavače a v neposlední řadě i omyvatelnost nádoby na popel. Jinak na trhu existují i zcela specifické vysavače popela, které jsou schopny pojmout i žhavé kousky. Samozřejmě si za ně ovšem připlatíte. Optimální je přečíst si konkrétní recenze vysavačů na popel. Najdete je na portálu ktery.cz.

 1 komentář na Jak koupit správný vysavač na popel

  1. Díky, já koupil Powermat PM-ESP-1650 a jsem velmi spokojen, krb vysaje dokonale a lze ho dobře použít i v garáži, kde je normálního vysavače škoda.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..