Kovový odpad si zaslouží další zpracování


Kovový odpad si zaslouží další zpracování

Hromadící se množství kovošrotu může znamenat zbytečné starosti a komplikace pro menší i větší firmy, přitom není nijak obtížné se nechtěného kovového odpadu zbavit bez zbytečných prodlev. Podívejme se na to, jaké možnosti se při nakládání s kovošrotem nabízí a co všechno jeho recyklace obnáší.

Jak se zbavit kovošrotu bez odkladu?

Zatímco menší sběrny kovošrotu se soustředí pouze na výkup, větší společnosti jsou schopny zajistit komplexnější služby kovošrotu, tedy jeho odstranění, mimo jiné včetně likvidace stavebních celků a podobně. Následovat by mělo zpracování kovošrotu za pomoci hydraulických nůžek nebo lisu a jeho vytřídění na speciální lince. Takto zpracovaný kovošrot se odváží do hutí a sléváren, kde je využit při výrobě ocelových plechů a podobně.


V souvislosti s výkupem kovošrotu, případně také jiných druhů odpadů, je nutné zdůraznit vliv situace na mezinárodním trhu na výkupní cenu. V případě kovošrotu mělo v poslední době značný vliv zejména uvalení cel USA na dováženou ocel.

Komplexní služby jsou základ

Služby kovošrotu by měly být komplexní, od odstranění kovového odpadu přes jeho výkup až po jeho přípravu k opětovnému zpracování. Společnost TSRCR je největším zpracovatelem kovošrotu v rámci České republiky. Její služby se však nesoustředí pouze na kovový odpad, ale zajišťuje rovněž recyklaci plastů, skla, papíru nebo elektroodpadu. Nezbytným předpokladem pro efektivní nakládání s odpadem nejrůznějšího druhu je široká síť poboček pokrývající celé území, dále spolehlivá svozová a manipulační technika, certifikované vážící systémy a kvalifikovaný personál. Zákazníci oceňují také jednoduchou administrativu a rychlé jednání, což jim umožňuje zbavit se nežádoucího kovového odpadu rychle a bez komplikací.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..