Křečové žíly – zbavte se jich jednou provždy!

Křečové žíly – zbavte se jich jednou provždy!

Nevzhledné modré až fialové žilky, efekt kůže popraskané zevnitř a v neposlední řadě bolesti, otoky a pocit těžkých nohou – to vše jsou křečové žíly. Počáteční stádium se může jevit jen jako problém spíše estetický, pozdější průběh této nemoci ale může mít již vážné následky!

Co jsou to vlastně křečové žíly?

Tato civilizační choroba se projevuje vakovitým rozšířením žil v oblasti dolních končetin. Není nijak vzácná, studie uvádí, že se jedná o jedno z nejrozšířenějších onemocnění napříč kontinenty. Trápí častěji ženy než muže, a to zejména v průběhu těhotenství. Zvětšená děloha totiž může tlačit na pánevní žíly a způsobit tak zhoršení odtoku krve do nohou.

Za další rizikové faktory přispívající k rozvoji křečových žil se potom považuje věk, nadváha,životní styl a některé profese, mohou to být i poúrazové stavy a velkou roli má dědičnost.

Jak se jich zbavit?

Na klinice plastické chirurgie Laser Esthetic se specializují na odstranění křečových žil šetrnou a neinvazivní metodou, navíc s co nejkratší dobou rekonvalescence a minimálním procentem možných recidiv. Zde Cévní chirurgie nabízí několik možností, jak se nepříjemného onemocnění zbavit a získat opět nejen krásné nohy, ale hlavně nohy zdravé!

Nejčastěji se můžete setkat se třemi metodami operací křečových žil.

· Injekční sklerotizace

Používá se k odstranění drobných křečových žilek – metliček. Ty se pacientům mohou vytvořit již kolem 20. roku života a postupně se s narůstajícím věkem mohou zvětšovat. Zákrok se provádí nitrožilní aplikací speciálního roztoku, který způsobí naleptání žilní stěny. Ta se poté zacelí vlivem tlaku z nošení kompresních punčoch. Většinou je potřeba provést tento úkon ještě několikrát, aby se dosáhlo požadovaného efektu.

· CHIVA metoda

Jedná se o velmi efektivní a šetrný postup, který na rozdíl od klasické operace křečových žil, kdy se žíla vytrhne celá, odstraní jen její poškozenou část. Pacientovi je proveden malý vpich, kterým se křečová žíla podváže, zkrátí či úplně odstraní. Většinou se provádí ambulantně, v lokální anestezii, není tedy vůbec nutná hospitalizace.

· Radiofrekvenční metoda VNUS

Nejnovější metoda pro odstranění křečových žil všech velikostí, touto technikou se postižená žíla místo odstranění pouze uzavře – a to za pomocí speciálního katetru Closure Fast, který se do křečové žíly zavede a vysílá radiofrekvenční vlnění o vysoké teplotě. To působí podobně jako vlny v mikrovlnce, žíla se totiž zahřívá a postupně smršťuje. Výsledkem je úplné stažení žíly, takže již nepředstavuje žádný problém. Smrštěná žíla zůstává v těle a přemění se na tělu vlastní vazivo. Tato metoda likviduje nejen hlavní žilní kmeny, ale i drobné křečové žilky.

Objednejte se na konzultaci

Vyřešte svůj problém s křečovými žílami jednou provždy a objednejte se na kliniku plastické chirurgie Laser Esthetic , kde používají tyto šetrné metody. Lékař s vámi nejprve zkonzultuje a vyšetří váš problém, zhodnotí váš zdravotní stav včetně dědičných faktorů a může vás poslat na nezbytná doplňková vyšetření jako sonograf žil dolních končetin a hlavně vám pomůže najít to nejlepší možné řešení, jak toto onemocnění eliminovat. Na klinice plastické chirurgie Laser Esthetic můžete absolvovat vše tzv. pod jednou střechou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..