Kupujeme kočík pre dvojičky!

Kupujeme kočík pre dvojičky!
Kupujeme kočík pre dvojičky!

Kočíky sú tou najzákladnejšou pomôckou, bez ktorej si materskú dovolenku nevieme ani predstaviť. Áno, je pravdou, že do popredia sa dnes dostávajú tiež nosiče a šatky, ale napriek tomu si len máloktorá mamička trúfne prísť domov  z pôrodnice s tým, že by ju za dverami nečakal kočík. Bábätká vo svojich kočíkoch trávia nemálo času a v prvých mesiacoch si to aj patrične užívajú. Niet nad spánok na čerstvom vzduchu!

Aj keď sú kočíky investíciou, ktorá zásadne poznačí rodinný rozpočet, je to zároveň investícia na dlhšiu dobu. Kombinované kočíky sú vám a vášmu dieťaťu k dispozícii od jeho prvých mesiacov až po škôlku a rovnako dobre vám poslúžia aj po narodení vašich ďalších detí. Takže sa skutočne oplatí investovať do kvality. Príchod bábätka predstavuje výdavky, ktoré budú už iba narastať, no žiaden rodič na svojich deťoch nešetrí, práve naopak, často im doprajeme aj to, čo v podstate nepotrebujú. Ale rodičovstvo je aj o tom. Predstavte si však, že vám doktor oznámi, že čakáte dvojičky. Takáto správa je nepochybne obrovským prekvapením ale znamená aj nákup dvojnásobnej výbavičky.

Čo však s kočíkom?

Keď sa spomenie kočík pre dvojičky, mnoho ľudí si predstaví vysokú cenu a dvojnásobný výdavok pre rodičov. Pravdou však je, že cena takýchto kočíkov nie je taká horibilná akoby ste si mohli spočiatku myslieť.  Samozrejme, tak ako vo všetkom, aj kočík pre dvojičky nájdete v rôznych cenových reláciách a je len na vás, koľko ste ochotní zaplatiť. Dôležité je, že máte možnosť výberu a môžete hľadať vám najbližšiu alternatívu.

Kočík pre dvojičky však nemusí slúžiť iba pre dvojičky. Je perfektnou voľbou aj pre súrodencov, medzi ktorými je malý vekový rozdiel. Rovnako ako klasický kočík pre jedno dieťa, poskytne aj tento model dvojičkám či súrodencom porovnateľný komfort a pohodlie na prechádzkach na čerstvom vzduchu.

Keďže pred sebou potlačíte dve deti, je úplne prirodzené, že aj samotný kočík bude o niečo ťažší a aj väčší. Preto by ste sa mali snažiť vybrať taký kočík pre dvojičky, ktorý bude v rámci možností čo najľahší. Dôležité je tiež skontrolovať rozmery takýchto kočíkov, aby ste mali istotu, že s ním bez akýchkoľvek problémov vojdete do dverí, do výťahu či cez schody a podobne.

Vedľa seba či za sebou?

Kočíky pre dvojičky môžu mať vaničky alebo neskôr športovú časť umiestnenú vedľa seba alebo jednu za druhou. Oba varianty sú pohodlné a vaši drobčekovia sa v nich nepochybne budú cítiť dobre. Záleží už len od vášho uhla pohľadu, ktorý spôsob rozloženia sa vám pozdáva viac. V prípade dvoch vaničiek vedľa seba môže byť výhodou fakt, že obe deti vidia na mamu a mama na ne, sú na rovnakej úrovni, vidia a cítia sa navzájom. Manipulácia s kočíkom je jednoduchšia, pretože váha kočíka je rozložená rovnomerne. Ak sa rozhodnete pre takýto kočík pre dvojičky, ubezpečte sa, že je možné ich polohovať samostatne. Nikde nie je napísané, že ak jedno dieťa bude chcieť spať, bude spať aj to druhé.

Pri tandemových kočíkoch, alebo inak kočíkoch za sebou je výhoda tá, že majú šírku porovnateľnú s klasickým kočíkom, čo vám uľahčuje minimálne prechody cez dvere, cez pokladne v obchodoch a aj nástup do autobusu je s ním jednoduchší ako s kočíkmi vedľa seba. V tandemovom kočíku na seba deti nevidia, takže sa v čase spánku navzájom nerušia a nebudia, čo nejedna mamička určite ocení. Tandemový kočík pre dvojičky predstavuje pre dieťa, ktoré sedí vzadu nevýhodnú polohu a pre mamičku zas to, že na neho nevidí tak dobre ako na dieťa vpredu. Sedadlá je však možné otočiť do polohy oproti sebe, takže na seba deti navzájom vidia a sedia v rovnocennej polohe. Manipulácia s týmito kočíkmi je trošku náročnejšia ako s kočíkmi, ktoré majú sedadlá vedľa seba, mamička to pocíti najmä pri prechodoch cez obrubníky či pri terénnejších vychádzkach.

Kočík pre dvojičky už dnes nie je raritou

Dvojičiek sa rodí stále viac, a tak aj ponuka na trhu sa každým rokom zlepšuje. Rodičia dvojičiek či súrodencov s malým vekovým odstupom nie sú o nič ukrátení. Aj oni majú možnosť nakupovať samostatne vaničky s konštrukciou alebo sa rozhodnúť hneď pre kombinované kočíky. Aj v tomto prípade obsahuje kombinácia vaničku, športovú časť a vajíčko s jediným rozdielom, že máte všetko hneď dvakrát! V predajni alebo na e-shope Baby Raptor nájdete kočíky takých značiek ako napríklad ABC Design, Peg Pérego alebo Baby Jogger. Ak je pre vás náročné sa rozhodnúť, veľmi radi vám ponúkneme pomoc na základe našich odborných znalostí, ale tiež praktických skúseností a recenzií od spokojných zákazníkov.

Dôležité je pred samotnou kúpou zvážiť kadiaľ sa budete s kočíkom najčastejšie prechádzať, zmerajte si dvere v dome, vo výťahu a prípadne aj v obchode, kde zvyknete nakupovať. Obzrite si bližšie terén vo vašom okolí. Ak ste zvyknutí často cestovať, zamerajte sa tiež na veľkosť kočíkov v zloženom stave a na koľko častí ich je treba rozkladať, aby ste mali istotu, že sa vám vojdú do kufra vášho auta. Pretože ak sa na kúpu kočíka pre dvojičky dôkladne pripravíte, kočíkovanie si budete užívať.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..