Laserové řezání: přesné, rychlé, ekonomické

Laserové řezání: přesné, rychlé, ekonomické

Precizní práce s kovem dnes zahrnuje především řezání 3D laserem, ohraňování pomocí lisů, ohýbání a řezání vodním paprskem. Tyto moderní metody vyžadují školený personál a špičkové stroje, jaké vám mohou nabídnout pouze specializované firmy. Pojďme nahlédnout do komplexních služeb společnosti Bystronic.

3D laserové řezání

Laserem lze řezat různé kovy (ocel, hliník, stříbro, měď, mosaz…), ale i celé spektrum dalších materiálů, k nimž se řadí mimo jiné kůže, guma, pryž dřevo nebo karton. Průmyslové využití zahrnuje především řezání kovových plátů od 0,8 do 30 mm, ale také trubek a profilů. V čem se řezání laserem liší od toho mechanického? Materiály jsou děleny působením laserového paprsku, který se tvoří v rezonátoru, je veden do hlavy stroje a čočkou zaostřen na potřebné místo. Koncentrovaný paprsek svým teplem taví daný materiál, a vy tak za méně práce dostanete více muziky, tedy přesnější a rychlejší řez. Dlouhé servisní intervaly slibují také minimální starosti s údržbou.

Profesionální práce s kovem

Nejen 3D laserovému řezání se věnuje společnost Bystronic, která sídlí v Brně, kde již deset let působí jako výhradní prodejní a servisní pobočka Bystronic Laser AG jak pro český, tak pro slovenský trh. Společnost učinila velký průlom na poli ohýbání kovů a vyvinula jedinečné ohraňovací lisy. Využívá techniku dvoubodového ohýbání a především unikátního hydraulické dynamické bombírování. To slouží k vyrovnání deformace kovu, k níž běžně při ohýbání dochází. Další populární metodou společností je řezání vodním paprskem, tzv. třískové obrábění. Zákazníkům kromě těchto přístrojů poskytne i odbornou pomoc, proškolí personál pro obsluhování i servisování strojů a zajistí veškerou podporu.

Spolehlivá technika

Švýcarsko je v oblasti techniky odjakživa známkou kvality, nejinak je tomu i v tomto případě. Bystronic Czech Republic s.r.o. je prodejní a servisní pobočkou nejmodernějších švýcarských systémů na zpracování plechu. Nejlepší stroje na trhu ve spojení se softwarem vyvinutým firmou Bystronic zajišťují efektivní a dokonale odvedenou práci i svižný výrobní proces.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..