LED pásky. Barevné mohou dodat interiéru ten správný styl

LED pásky. Barevné mohou dodat interiéru ten správný styl

LED pásky. Barevné mohou dodat interiéru ten správný styl

Lidová moudrost upozorňuje, že sto a jeden člověk, sto a jedna chuť. Existuje sice nějaká obecná představal krásy a jako společnost dokážeme rozlišit známky dobrého vkusu, ale pořád platí, že se nikdy nelze zavděčit všem. Pro někoho mohou být LED pásky (barevné) vrcholem nevkusu, jiný si je bez okolků nainstaluje do obývacího pokoje a bude na ně náležitě pyšný. Pravda bývá někde uprostřed. Každému se líbí něco jiného. Barevné LED pásky jsou stylové. Jen musíte vědět, kam je dát. Pokud máte rádi tak trochu nekonvenční moderně laděný interiér,budete je milovat a nedáte na ně dopustit. Přečtěte si, na jakém principu fungují a kde všude mohou být.

LED pásky – barevná světýlka dokážou divy

Tento typ svítidel je konstrukčně velmi jednoduchý. LED diody jsou usazené do flexibilního samolepícího pásu. Svým způsobem geniální konstrukce umožňuje nekonečné množství možných aplikací. Umístíte je prakticky kdekoliv a hlavně na místa, kam z konstrukčních důvodů nelze umístit jiný typ osvětlení. Barevné pásky si většina lidí automaticky spojí s bujarým nočním životem. Přitom impozantního a hlavně vkusného světelného efektu docílíte s jejich pomocí i u vás doma. Jaké barvy pro vnitřní prostory zvolíte, je velmi důležité. to proto, že dokážou ovlivnit i náladu jejich obyvatel. RGB pásky dokážou navodit uklidňující příjemnou atmosféru.

Na jakém principu fungují?

RGB (red-green-blue) pásky umožňují aditivní míchání barev. Jinými slovy můžete dosáhnout všech barevných kombinací mezi třemi základními barvami: červenou, modrou a zelenou.

Na co se při výběru RGB pásek zaměřit?

RGB pásky nejsou nákladné a dají se libovolně zkracovat. To ale neznamená, že se máte vydat do obchodu absolutně bez přípravy. Jestliže si koupíte pásek, který bude o něco delší, nic moc se nestane. V případě, že si domů přinesete pásek s nedostatečným krytím, je to problém a budete muset zakoupené produkty měnit. Na výměnu nepoužitého zboží máte samozřejmě právo. Nicméně, proč s ní ztrácet váš drahocenný čas. Stačí, když se budete orientovat v následujících dvou základních parametrech:

  1. Stupeň ochrany (krytí) – udává odolnost LED světla vůči okolním vlivům. Stupeň krytí se označuje zkratkou IP (Ingress Protection). Číselná hodnota vám řekne, zda je pásek odolný proti vniknutí vody, prachu nebo cizích těles. Pásky s nejnižším krytím nesmí být poblíž vody nebo v místech, kde se nadprůměrně práší. Pásky s nejvyšším stupněm krytí jsou voděodolné a nepronikne do nich ani snítko nečistoty. Stupeň krytí volte podle místa umístění. Uveďme si příklad z praxe: svítidlo s IP 20 umístěte do pokojů. Pásky s IP 65 mohou být použity k osvětlení příjezdových cest a pergol. Jsou odolné nejen vůči vodě, ale také vůči teplotním výkyvům. Svítidla s IP 67 můžete ponořit do vody.
  2. Svítivost – chcete intenzivní jasné světlo, nebo preferujete intimní tlumené světlo? Světelný tok vyjadřuje intenzitu vyzařovaného světla a udává se v lumenech. Platí čím více lumenů, tím větší intenzita. Pásky s nízkou svítivostí (kolem 300 lm/m) jsou krásnou intimní dekorací. Světla s vysokou svítivostí jsou určena k osvětlení pracovních ploch. K těmto účelům se ale RGB pásky nevyužívají. Kuchyňské linky, pracovní desky a plochy skvěle osvětlují pásky, které vydávají bílé světlo (1 900 lm/m). Některé modely můžete stmívat a zvolit si taksvítivost podle vaší aktuální nálady.

Kam je můžete umístit?

Pokud máte chuť a inspiraci, můžete si s RGB páskami vyhrát do sytosti. Vytvořte si originální světelné dekorace, olemujte vaši postel, televizi nebo oblíbený obraz. Zvolte si barevné odstíny podle vašeho vkusu. Instalace je naprosto jednoduchá a rychlá. Navíc ji můžete i podle chuti obměňovat.

Úsporná světla nemusí být nudná

LED pásky jsou úsporné, ekologické a neskutečně praktické. Hravé barvy vnesou do vaší domácnosti svěží vítr.

Tento typ svítidel umístíte prakticky kdekoliv.

Máte RGB pásky doma? Kam jste si je instalovali a jaká byla odezva vaší rodiny a přátel.

Pochlubte se a inspirujte ostatní čtenáře!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..