Lógr i použité čajové sáčky nabízí další využití, nevyhazujte je


Lógr i použité čajové sáčky nabízí další využití, nevyhazujte je
Lógr i použité čajové sáčky nabízí další využití, nevyhazujte je

Kávová sedlina je poměrně častým odpadem mnohých domácností vzhledem k oblibě kávy. Je však škoda takzvaný lógr vyhazovat, protože má mnoho dalšího využití. Stejně tak se dají využít i vyluhované čajové sáčky.

Kávová sedlina

Populární je zejména pro kosmetické účinky, ať už jako peeling či pleťové a vlasové masky. Využít se však dá i pro mnoho dalšího. Například dokáže skvěle absorbovat pachy. Navíc pokud máte rádi vůni kávy, můžete se těšit na provoněnou místnost. Zajímavostí je, že sedlinu můžete použít také pro vyčištění zašlých hrnců.

Krom toho je káva také přírodním barvivem látky. Pokud tedy máte například zašlé tričko, můžete mu pomocí kávy dodat béžový nádech.


Čajové sáčky

Ať už používáte čaje v sáčku či sypané čaje, oba mají své využití. Vychlazené sáčky se skvěle hodí na štípance, tlumí totiž otok a svědění díky obsahu protizánětlivých látek. Dále mohou studené sáčky pomoci unaveným očím. Sypaný čaj se hodí také pro eliminaci zápachů, například v lednici či v místnosti. Navíc můžete čaj využít pro mytí rukou, pokud se potřebujete zbavit zápachu například po práci s cibulí či česnekem.

Přírodní hnojivo

Ať už máte doma přebytek sedliny či čajových sáčků, oba tyto materiály můžete využít jako přírodní hnojivo pro rostliny. Obsahují totiž důležité živiny, které rostlinám prospějí více než umělá hnojiva. Káva je poměrně kyselá, proto byste ji měli používat pouze pro rostliny, které si žádají kyselé prostředí, to jsou rajčata, ředkvičky, mrkev a růže. Čaj je pak vhodný pro ostatní rostliny. Stačí ho nechat přes noc v konvi a další den touto vodou zalít rostliny.

Je neuvěřitelné, pro kolik různých situací se dají tyto použité věci dají využít. Až si tedy příště připravíte kávu či čaj, myslete na to, že je můžete dále zužitkovat ať už k prospěchu vašemu či rostlin.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..