Má grafický design vliv na výkon e-shopu?

Má grafický design vliv na výkon e-shopu?

Má grafický design vliv na výkon e-shopu?

Máte pocit, že v poslední době vaše prodeje na e-shopu mají spíše než stoupající povahu klesající povahu? Nevíte, v čem je hlavní problém, který nedovolí oslovit více klientů, kteří by se rozhodli pro nákup právě na vašem e-shopu?

V tom případě se zkuste zaměřit na design e-shopu, který v tomto odvětví hraje obrovskou roli. Je totiž všeobecně známo, že pokud grafický vzhled vašeho e-shopu podceníte či nebude podporovat responzivní design, zahráváte si s tím, že z vašich stránek budou zákazníci postupně přesedlávat ke konkurenci, která jim jejich nákupy zpříjemní, nikoliv je od nich odvede pryč.

Nespočet možností, které z vašeho e-shopu udělají prodejní e-shop

V současné době existuje celá řada možností, kterými je možné zvýšit ziskovost e-shopu, kterému jste se rozhodli zasvětit část svého života. Někdo na e-shopu opravdu vydělává, jiný zase naopak prodělává.

Proč tedy nevyužít možností, které moderní svět nabízí a těmi jsou především různé e-shopy, které vám specializované firmy připraví přesně na míru vašim požadavkům a doladí je tak, že z nich málokterý zákazník odejde s prázdným košíkem, dále je možné využít i různých předpřipravených šablon, díky kterým je možné e-shop nastavit přesně na míru, a to například dle typu zboží, které nabízíte a podobně.

Grafické šablony e-shopu zvládne obsluhovat i laik, ovšem pokud chcete vsadit na profesionální vzhled, zvolte si pro tuto práci odborníka. To samé platí i v případě, bude-li vás zajímat responzivní design, který slouží k tomu, aby byl váš e-shop čitelný a dobře srozumitelný na jakémkoliv jiném technickém zařízení než jen na klasickém stolním počítači. Nepodceňujte v žádném případě nákupy přes mobilní telefony.

Chyby, kterým je třeba se vyvarovat na e-shopu

Šablony e-shopu by měli vždy jasně korespondovat s nabídkou vašeho zboží či služeb. Nejčastěji se majitelé e-shopu dopouštějí té chyby, že přehltí svůj e-shop možnostmi, ve kterých se zákazník ztrácí a často tak ztratí chuť si zde něco zdlouhavě dohledávat, filtrovat a ve finále samozřejmě nakupovat.

Má grafický design vliv na výkon e-shopu?


Zahlcení zákazníka přílišným množstvím variant nákupu se rozhodně nevyplácí. Design, e-shop, správné množství obrázků a textu, to je další způsob, jak zvýšit své prodeje a také spoustu další chyba, kterých se řada lidí dopouští. Pokud váš e-shop překypuje obrázky všeho druhu, je zákazník ve finále pouze zmatený a špatně si zapamatuje, které zboží si chtěl koupit.

Proto e-shop raději opustí a vrhne se na ukázku zboží u konkurence. Posledním problémem, kterého se řada e-shopu nevědomky dopouští je uspořádání zboží, a to ve vodorovném či svislém směru.

Zákazníka vždy na první pohled stejně tak jako v kamenném obchodě zaujme vodorovný přehled výrobků, nikoliv ten svislý. Poté má pocit, že si má z čeho vybírat v opačném případě stránky opustí. V každém případě je dobré, se vždy obrátit na firmu, která má s designem e-shopu již jisté zkušenosti a která se pokusí o to, vrátit vaše prodeje na e-shopu opět zpět na pomyslný vrchol.

Autor: Zoner inShop

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..