Máme tip na partnera pro nadrozměrnou přepravu

Máme tip na partnera pro nadrozměrnou přepravu

Není úplně snadné najít společnost, která by bezpečně a rychle přepravila vaši zásilku. Natož když ji potřebujete přepravit třeba do zahraničí. A co teprve pokud se jedná o nějaký náklad velkých rozměrů. Pod pojmem „velkých rozměrů“ máme přitom na mysli desítky metrů na délku a několik tun.

Výrobní stroje z továren, bagry, ventily apod. Na všechno takové vybavení je zapotřebí speciální nadměrná přeprava. Čím je specifická?

Bez velkých strojů se neobejde

Za prvé je třeba mít tahače a návěsy, které si poradí s velkými rozměry i hmotností. Taková technika není levná, což je nejspíš důvod, proč firem, jejichž specializací je nadrozměrná doprava, nenajdete až tolik. V Česku je známá především společnost Easy Logistics, pro kterou je nadrozměrná přeprava synonymem. Realizuje ji daleko za hranicemi ČR, má zkušenosti s přepravou ve více než 60 evropských zemích.

Vše musí být předem naplánované

Každá nadrozměrná přeprava si vyžaduje pečlivé plánování. Je třeba znát rozměry a hmotnost zásilky, podle toho vybrat vhodný stroj pro přepravu, zkušeného řidiče a také cestu. Ne všude se můžete vydat s těžkým nákladem. Někdy si přeprava nadrozměrných nákladů žádá i vyřízení speciálních povolení.

Největší břímě leží na řidiči

Přepravu plánuje a stará se o ni vícero lidí. Dispečeři, řidiči doprovodných vozidel apod. Největší břímě však přeprava nadrozměrných zásilek klade na řidiče tahače. To on se bude muset šikovně vymotat v úzkých prostorech, být ve střehu celou cestu a řídit opatrně. Easy Logistics zaměstnává pouze zkušené řidiče, na něž je spolehnutí. Navíc má zásilky pojištěné po celé Evropě do 10 milionů korun.

V zahraničí vše chodí jinak

Pro Easy Logistics jsou velmi časté zakázky, kdy je nutná přeprava těžkých nákladů v rámci několika zemí. Jejich služby si objednávají firmy s pobočkami v různých státech a ty někdy potřebují přemístit třeba výrobní stroje. Takhle v červnu transportovali zásilku o šířce 3,45 m ze slovenské Detvy do Skotska či kolový bagr z Německa do Brna. Po souši vám poslouží sami, pokud vás zajímá přeprava těžkých zásilek i přes moře, rádi doporučí vhodného partnera.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..