Manuál pro vaše vlasy


Manuál pro vaše vlasy
Manuál pro vaše vlasy

Vlasy bývají po zimě zplihlé a bez lesku. Tak co s tím? Odborníci radí používat méně stylingu, zaměřit se na pokožku hlavy, zpestřit si jídelníček… anebo vyzkoušet novou barvu či střih.

Inspirace trendy

Je možná fajn vědět, zda se zrovna nosí mikádo, copy nebo zářivě červená barva, ale pokud nejste pro daný trend ten správný typ, rozhodně se do těchto trendů nenechte vmanipulovat. Vždy vycházejte z toho, co příroda nadělila právě vám a jen „vylepšujte“. Poraďte se například se svým kadeřníkem, možná bude ideální obarvit jen pár pramínků kolem obličeje, případně změnit barvu o pár tónů. Podle vlasového stylisty se v současné době nosí barvy v pastelových odstínech, převládá jahodová, perleťová a stříbrná. Pokud jde o délku vlasů, nosí se jak vlasy dlouhé, tak krátké, například ve stylu osmdesátých let.

Neopakujte chyby

Mnoho žen dosud neví, jak po umytí vlasy správně upravit. Základní chybou bývá, že si vlasy foukají ještě zcela mokré. Vlas se totiž začíná tvarovat až ve chvíli, kdy obsahuje už jen 30% vlhkosti, což znamená nechat vlasy dostatečně uschnout, například zabalené do ručníku, poté použít styling – podle toho, jakého efektu chcete dosáhnout – a až potom vyfoukat. Jestliže toužíte po objemu, je nutné vlasy foukat od kořínků, aby se nadzvedly, nikoli natáčet od konců na natáčky.


Manuál pro vaše vlasy

Ochranný styling

Kulmy, fény, žehličky… bez těchto pomůcek se dnes obejde už jen málokterá žena. Dokáží vlasy zkrášlit, ale také jim dávají pěkně zabrat. Před jejich použitím proto rozhodně neopomeňte použít styling chránící vlasy proti teplu.

Péče o pokožku hlavy

Suchá a dehydratovaná pokožka se sklony ke tvorbě lupů potřebuje masáž hlavy vlasovými oleji, pokožka produkující nadbytečné množství mazu naopak ocení například kopřivový či březový extrakt. Některé potíže mohou být způsobeny i účesem, proto vše konzultujte s kadeřníkem či stylistou.

 
11Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..