Matrace 160 x 200: rozměr, který ocení každý mladý člověk

Matrace 160 x 200: rozměr, který ocení každý mladý člověk

Matrace 160 x 200: rozměr, který ocení každý mladý člověk

Uvažujete-li o koupi nové postele, pak matrace 160 x 200 cm rozhodně nezavrhujte. Spíše naopak. Jejich velikost nadchne mnohého mladého člověka a nejen jeho. Mít spoustu prostoru na spaní může být velkou výhodou. A to nejen pro kvalitní spánek. Velká postel totiž také nabízí skvělou odkladovou plochu pro všechnu elektroniku, bez které si už neumíte představit život.

S matrací 160 x 200 získáte mnoho prostoru na odpočinek, studium i práci

Říká se, že v posteli by se mělo pouze spát. V současné době však splnit tuto podmínku je téměř nemožné. Hlavně pro mladé lidi. Velmi často se jejich postel stává místem nejen pro spaní, ale i studium i zábavu. Kde jinde lze pohodlně sledovat seriály, odpovídat na zprávy nebo se učit, než právě v posteli? Velký prostor daný těmito rozměry určitě ocení každý.

Rozměr 160 x 200 je pro studentské pokoje praktičtější než klasická postel.

Větší postel nejvíce ocení starší děti a studenti, kteří ještě mají svůj pokojíček v domě rodičů.

  • Ve většině případů studentských a dětských pokojů totiž postel neslouží jen ke spaní, ale také jako náhrada gauče. A dokonce i jako pracovního stolek. Studium i odpočinek se stane s větším prostorem mnohem pohodlnější i systematičtější.
  • Všechny věkové kategorie milují, když se mohou na posteli pořádně natáhnout. S těmito rozměry to nebude problém. A ještě zbyde mnoho místa na to, že si vedle sebe odloží svůj notebook nebo rozečtenou knihu. Až se jim nebude chtít vstávat. A víte, že i brzkému vstávání lze naučit snadno a bez stresu?

Vhodná varianta do malých bytů pro jednoho

I v případě malého bytu může být rozměr 160 x 200 ideálním řešením. Velikost je kompromisem mezi velkou manželskou postelí, která ovšem v bytě obývaném jedním člověkem může působit rušivě, a klasickým jednolůžkem, které už v současné době nemusí všem vyhovovat.

  • Takto najdete dostatek místa pro samostatné spaní pro jednoho a zároveň se kvalitně vyspíte i v případě, že k vám zavítá partner či partnerka.

Popřípadě se o své lůžko bez problémů rozdělíte s odloženým notebookem, který vám už nebude nekompromisně brát váš spací prostor.

Váháte kvůli tomu, že se vám tyto rozměry zdají netypické? Máte obavy, že neseženete ložní prádlo tak jednoduše jako u klasických rozměrů 90×200?

Neváhejte. V současné době se tato velikost stává čím dál tím více oblíbenou a sehnat rozměrově vhodné prostěradlo v mnoha provedeních, barvách a materiálech už není žádný problém. Ať už se jedná o prostěradla v běžných nebo napínacích verzích.

Správná údržba matrace pomůže i ke kvalitnímu spánku.

Dobře se vyspat je základem zdravého životního stylu. Jeho nedostatek může dokonce i negativně ovlivnit vaše zdraví. Začínat a končit den na kvalitní matraci, kterou můžete sehnat u mnoha specializovaných obchodů, je dobrý začátek. Ale to není vše.

I o matrace je potřeba se starat:

  • V pravidelných intervalech, nejlépe jednou za čtvrt roku, matraci otočte horizontálně i vertikálně (pokud nemáte zónovou matraci).
  • Nezapomeňte na vysávání. Zbavíte se tím nečistot a roztočům znepříjemníte jejich působení.
  • K dobré údržbě poslouží také pravidelná výměna ložního prádla. Uvádí se, že nejlépe jednou za týden až čtrnáct dní maximálně.
  • Nechte matraci větrat. Přehozy přes postel jsou věc velmi estetická, ale když je občas nepoužijete a ponecháte matraci na vzduchu, aby v ní volně cirkuloval, bude to jen dobře.
  • I kvalitní matraci je potřeba vyměnit. Udává se, že 10 let by měla být maximální doba jejich používání. Pak už nemusí poskytovat podporu tělu tak, jak by měly. U levnějších modelů je doba životnosti kratší. Většinou od dvou let dále.

A co vy? Sdílíte svoji postel s elektronickými přístroji nebo jste zásady, že do ní má elektronika vstup zakázán?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..