Jak meruňky pomáhají kráse?

Jak meruňky pomáhají kráse?

Jak meruňky pomáhají kráse?

Přestože meruňky jsou jako ovoce symbolem léta, protože vedle skvělé chuti také zahánějí žízeň, můžete si je v případě, že si uděláte zásoby dopřát i v zimě. Každá meruňka dokáže zahnat chutě na sladkosti a také pomoci k přirozené ženské kráse.

Můžou se využívat při mnoha příležitostech a zajistit, že budete krásná přírodní cestou. Pokožka i vlasy vám budou za meruňkovou péči vděčné, protože meruňky mají opravdu zázračné účinky.

Zdroj vitaminů

Meruňky jsou přírodním zdrojem betakarotenu, o kterém je známo, že dokáže prodlužovat opálení kůže. Z meruněk se dají využít i jádra, která se lisují za studena, čímž vzniká olej, v němž je bohatá zásoba vitaminu A a vitaminů skupiny B.


Léčba kůže

Meruňkový olej získaný s jader, je vhodný pro péči o pokožku. Pomáhá proti jejímu stárnutí a zároveň je vhodný při léčbě různých kožních onemocnění. Používá se především na léčbu akné a ekzémů. V neposlední řadě dodává pokožce potřebnou hydrataci.

Vrásky

Chcete-li svému obličeji a dekoltu dopřát příjemnou masáž, pak můžete použít právě olej z meruněk. Nejen, že se budete po masáži cítit skvěle, ale olej pomůže předejít prohloubení vrásek a pleť zanechá jemnou, hebkou a velmi příjemnou na dotek.

Lesklé vlasy

Když chcete svým vlasům dopřát něco čistě přírodního, tak je tím nejlepším pomocníkem olej z meruněk. Dodá jím chybějící hydrataci a také lesk. Nejlepší je, jeho použití před samotným mytím vlasů, kdy poslouží jako regenerační kůra.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.