Městský mobiliář pozvedne i vaši obec

Městský mobiliář pozvedne i vaši obec
Městský mobiliář pozvedne i vaši obec

I malá obec může být krásnou díky kvalitnímu mobiliáři. Do něj patří celá řada praktických doplňků – estetických i funkčních.

Máte v obci náves, kterou občané příliš nevyužívají? Stačí malá investice a změna může být obrovská. V první řadě na náves, ale i na další části obecného pozemku patří parkové lavičky. Díky nim obec rychle ožije. Nezapomeňte, že poblíž nich je nutné umístit odpadkové koše. Do vzdálenějších míst, například k místní koupací nádrži či k rybníku, se hodí stojany na kola.

I vy jste si vysadili svoji „lípu svobody“? Nebo novou alej? Každý strom potřebuje po mnoho let oporu. Ty dřevěné dlouho nevydrží. Opatřete si estetické kovové mříže ke stromům. Obec zkrášlete květináči s hezkou sezónní výsadbou. Někdy stačí málo a obec doslova rozkvete do krásy. Možností, jak ji vylepšit, je celá řada. Často přitom nejde o příliš nákladné vybavení. Díky nim začne obec žít a začnou být více využívané i již existující obecné části. Máte hřiště, ale rodiče s dětmi jej nevyužívají tak, jak jste si představovali? Možná jste zapomněli na lavičky. Když si rodiče nemají na hřišti kde sednout, obvykle na něj méně chodí. Ideální jsou dokonce lavičky se stolky. Vždyť než hlídají dítě, mohou si třeba zahrát stolní hry, které jsou dnes tak v kurzu.


Na městském mobiliáři se neoplatí šetřit

Kvalitní městský mobiliář se vyplatí, protože déle vydrží a nebude tak náročný na údržbu. Řešíte v obci vstupní bránu do oploceného obecního pozemku? Rozhodně se vyplatí ty kvalitní s úpravou žárovým zinkováním a následně s estetickou povrchovou úpravou. Brány si lze volit posuvné – samonosné nebo kolejnicové, či křídlové. Mohou být ruční i s automatickým pohonem a otvíráním.

Nezapomeňte ani na různé bezpečnostní prvky

Obec musí zajistit i bezpečnost svých občanů a turistů. K městskému mobiliáři patří i kovové zábradlí, jehož funkce je rovněž estetická. Speciálním vybavením jsou též různé závory, třeba ty pro cyklostezky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..