Moderní a zároveň praktická kuchyň – co všechno používáte vy?


Moderní a zároveň praktická kuchyň – co všechno používáte vy?
Moderní a zároveň praktická kuchyň – co všechno používáte vy?

Vaše kuchyň zrovna neoplývá velkou spoustou místa. Nevěšte hlavu, máme pro vás tipy na účelné vybavení kuchyně, které nezabere příliš mnoho místa a pomůže vám pracovat efektivněji. Není přece nic lepšího, než mít povinnosti brzy hotové a moci se věnovat sami sobě nebo rodině!

Moderní zásuvky

Možná si v duchu říkáte, co asi tak může být na šuplících moderního. A přesto je potřeba se zamyslet i nad touto zdánlivě nepodstatnou drobností. Nezáleží až tak na tom, jak budou zásuvky barevně sladěné, či jaký design budou mít jejich madla, ale spíše jakým způsobem a kam se budou otevírat. Zvažte, zda je prostorově reálné, aby se všechny zásuvky vysouvaly klasicky do prostoru nebo je třeba vymyslet alternativu, která zajistí, že i s otevřenými zásuvkami bude možné se v kuchyni pohybovat.

Elektronika a nádobí

V oblasti gastro vybavení dejte přednost takovým přístrojům, které zastoupí více funkcí a nebudou jen málo využívané předměty zabírající drahocenné místo. A co mezi ty nejšikovnější pomocníky do kuchyně patří?

  • Rychlovarná konvice
  • Víceúčelový mixér nebo tyčový mixér
  • Horkovzdušná fritéza
  • Toustovač/topinkovač
  • Mikrovlnná trouba s grilem
  • Elektrický hnětač těsta

vybavení pro úklid, které nemůžeme označit za typické pro kuchyň, je to pak robotický vysavač, který vám pomůže se závěrečným úklidem podlahy po přípravách jídel.

Moderní a zároveň praktická kuchyň – co všechno používáte vy?

Organizace kuchyně

Nezapomeňte na drobné detaily, které však dokážou vaši kuchyň udělat ještě praktičtější. Co by vám nemělo chybět?

  • Závěsné lišty
  • Zásobníky na nože
  • Organizéry do zásuvek

Tip: organizéry do zásuvek můžete využít i k uskladnění vybavení dílny – samozřejmě jen těch drobnějších nástrojů jako jsou šroubováky, kleště, metry a pásma.

Nejpraktičtější „zbraní“ je pořádek, neboť máte-li přehled kde který nástroj máte, snadno jej pak najdete. Elektrické spotřebiče vám pak „jen“ pomohou usnadnit některé namáhavé nebo zdlouhavé činnosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..