Modulární stavby zažívají obrovský boom

Modulární stavby zažívají obrovský boom

S velkou pravděpodobností si kontejnery spojujete především se silniční a lodní dopravou, protože primárně sloužily k přepravě různého materiálu a zboží. V posledních několika letech však nachází uplatnění i ve stavebnictví, protože slouží pro realizaci modulárních staveb. V následujících řádcích vám prozradíme, k jakým účelům se kontejnery využívají.

Slyšeli jste někdy o tom, že existuje něco jako modulární stavby? Především se chlubí variabilitou. Vybudovat tak můžete za mnohem nižší náklady třeba kancelářský objekt, mateřskou i základní školu, vrátnici v průmyslovém areálu a podobně. Kontejnery jsou dokonce i obytné.

Kontejnery jsou flexibilní a variabilní

I v natolik specifickém segmentu působí hned několik společností, přičemž významné postavení na tuzemském trhu má jednoznačně Contimade. Vývojem modulárních systémů se zabývá už od roku 1993 a v portfoliu služeb tohoto profesionála je i výroba obytných kontejnerů.

Contimade má vynikající pověst nejen v České republice, ale o modulární řešení je zájem i v Německu, Belgii, Švýcarsku, Litvě, Nizozemsku, na Islandu či ve Skandinávských zemích.

Kontejnery vás nadchnou hned z několika důvodů. V první řadě jsou charakteristické variabilitou, a tak jsou vhodné pro různé stavební projekty. Stejně tak vás potěší rychlost výstavby, snadná přemístitelnost a finanční nenáročnost. Jednotlivé moduly je možné skládat nejen vedle sebe, ale klidně i na sebe.

O obytné kontejnery začíná být zájem

Vzhledem k současným vysokým cenám nemovitostí roste zájem o obytné kontejnery, které je možné přizpůsobit přímo na míru vašim požadavkům. Výsledkem může být vskutku zajímavé architektonické řešení. Rovněž je možné zakoupit i sanitární kontejnery, ubytovny či moduly pro administrativní účely. Využitelnost je opravdu široká.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..