Na koho se obrátit, když potřebujete opravdu profi služby domácí zdravotní péče?

Na koho se obrátit, když potřebujete opravdu profi služby domácí zdravotní péče?
Na koho se obrátit, když potřebujete opravdu profi služby domácí zdravotní péče?

Poohlížíte se po vhodném poskytovateli domácí zdravotní péče pro sebe či pro své blízké? Nevíte, na co se zaměřit a na co si dát pozor? Doporučujeme vám se v první řadě spojit s ošetřujícím lékařem pacienta. Nejen, že zná nejlépe aktuální stav pacienta, ale také moc dobře ví, co všechno pacient potřebuje, a také už má určitě s domácí zdravotní péčí nějaké zkušenosti. Doporučí vám lokální nebo naopak specializované poskytovatele. Také nezapomeňte na to, že pouze pokud domácí zdravotní péči předepíše lékař, je plně hrazena v rámci zdravotního pojištění.  A na co se zaměřit? Co si pohlídat? Podle čeho zvolit vhodného poskytovatele domácí zdravotní péče?

  1. Je opravdu důležité si ověřit, že vybraná agentura má smlouvu se zdravotní pojišťovnou pacienta. Pouze v tom případě je možná úhrada v rámci zdravotního pojištění.
  2. Dále si musíte zjistit, kde má agentura pobočky, odkud zdravotní personál dojíždí. Toto je důležité zejména u závažnějších anamnéz, aby byly zdravotní sestry v případě potřeby do hodiny na místě.
  3. Doptejte se, zda je vybraná agentura schopná zajistit všechny požadované úkony. Toto zejména proto, aby se u pacienta doma střídalo co nejméně lidí. Víte-li, že pacient potřebuje náročnější úkony jako je třeba domácí umělá plicní ventilace, parenterální výživa, domácí fyzioterapie nebo převoz sanitkou, pohlídejte si, aby všechny služby agentura poskytovala.
  4. Dejte na osobní doporučení. Od známých, od lékaře. Osobní zkušenosti jsou opravdu nejdůležitější.

A jaké agentury jsou na absolutní špičce v oblasti domácí zdravotní péče? Tím, kdo je neustále na špici, vzdělává se, zařazuje nové a nové služby a zřizuje nové pobočky, aby byl svým pacientům co nejblíže, je agentura ProCare Medical. Sídlí v Praze, ale jejich pobočky najdete také v Liberci, Hradci Králové, v Brandýse nad Labem a v Přibyslavi. Jejich cílem je, aby co nejvíce pacientů mohlo stonat doma, a to se také odráží na jejich přístupu ke všem pacientům. Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkách www.procare.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..