Nádraží Poděbrady: Jen 20 minut pěšky od kolonády

Nádraží Poděbrady: Jen 20 minut pěšky od kolonády
Nádraží Poděbrady: Jen 20 minut pěšky od kolonády

Když přijedete vlakem do Poděbrad, ocitnete se na moderním nádraží, které slouží jako důležitý dopravní uzel ve Středočeském kraji. Nádraží Poděbrady nabízí cestujícím řadu služeb a možností pro pohodlné cestování.

Nádraží Poděbrady nabízí pohodlné zázemí

Orientaci na nádraží usnadňují informační panely a vývěsky. Aktuální informace o odjezdech a příjezdech vlaků se zobrazují na obrazovkách u každého nástupiště. Na nástupištích najdete i sedačky pro komfortní čekání na odjezd vlaku.

Velkou výhodou nádraží Poděbrady je četnost spojů a možnost přestupu na jinou linku. Častým přestupem bývají Poděbrady například při cestě z Prahy do Hradce Králové. Přestupy jsou synchronizované a vlaky na sebe většinou vzájemně čekají.

Pokud budete na nádraží čekat delší dobu a přepadne vás hlad či žízeň, najdete zde celou řadu možností občerstvení, od trafik a pekáren až po rychlé občerstvení. Samozřejmostí je i prodejna novin, časopisů a různých drobných předmětů.

Na nádraží Poděbrady se snadno dostanete pěšky, autem i autobusem

Pokud na nádraží přijedete autem, určitě oceníte parkoviště, které se nachází hned u nádraží. Parkoviště je dobře označené a hlídané, takže se o nemusíte obávat o bezpečnost svého vozu. Pro ty, kteří se nechtějí spoléhat na parkoviště u nádraží, je možnost zaparkování i v blízkém okolí nádraží.

Pro cestující, kteří se chtějí dostat z nádraží Poděbrady do centra města, je k dispozici autobusová linka číslo 1, která jezdí pravidelně každých 15 minut. Autobusová zastávka se nachází přímo před nádražní budovou a cesta do centra města trvá zhruba 5 minut.

Pokud máte v plánu navštívit kolonádu, která se nachází v lázeňském parku, můžete se k ní dostat buď pěšky z centra města, což zabere asi 20 minut, nebo můžete využít městskou dopravu. Nejlepší volbou je opět autobusová linka číslo 1, která vás doveze až k vstupu do lázeňského parku.

Poděbrady jsou ideálním cílem pro výlet i delší dovolenou

Celkově je doprava v Poděbradech velmi dobře organizovaná a město je díky vlakovému spojení dobře dostupné jak z Prahy, tak i z ostatních částí České republiky.

Mnoho lidí tak přijíždí užít si krásy tohoto příjemného lázeňského města. Pokud máte v plánu zůstat ve městě déle než jen na jednu noc, určitě oceníte širokou nabídku ubytování v Poděbradech. Na výběr máte jak z moderních hotelů, tak i z menších penzionů či apartmánů v Poděbradech. Většina z nich se nachází v centru města a jsou tak v docházkové vzdálenosti od nádraží.

V Poděbradech samozřejmě nechybí ani zajímavé turistické cíle, které stojí za návštěvu. Kromě krásného historického centra města a lázeňských parků se zde nachází i známý golfový resort. Pokud máte rádi cyklistiku, můžete se vydat na projížďku po cyklostezkách, které vedou jak po březích Labe, tak i po okolních lesích.

Nádraží Poděbrady je tedy moderní a dobře vybavený dopravní uzel, který poskytuje cestujícím mnoho možností pro pohodlné cestování. V kombinaci s nabídkou ubytování a turistických cílů v Poděbradech je to ideální místo pro krátkodobý výlet nebo delší dovolenou. Pokud se chystáte do východních Čech, návštěvu tohoto atraktivního lázeňského města byste rozhodně neměli minout.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..