Jak nakoupit dárky na internetu?

Jak nakoupit dárky na internetu?

Jak nakoupit dárky na internetu?

Každý, kdo nemá rád přeplněné obchody a vánoční tlačenice, může zvolit pro nákup vánočních dárků internetové obchody. Online nákupy se těší čím dál větší oblibě, zejména proto, že si můžete zboží prohlížet v klidu, aniž by do vás někdo neustále strkal, a ještě můžete pomocí srovnávačů najít obchod, kde mají zboží, jež chcete koupit, nejlevnější.

Cena není všechno

Přestože je pro nás nejnižší cena důležitá, ne vždy se to vyplatí. Často se stává, že u nízké ceny zboží bývá často zcela absurdní výše poštovného a různých nesmyslných poplatků. K dalším praktikám patří, že se zákazník dozví o možnosti dodání požadovaného levného produktu pouze od náhradního dodavatele, kde ho však mají za mnohem vyšší cenu. Než začnete nakupovat, vždy se nejdříve seznamte s obchodními podmínkami každého e-shopu.

Prověřené e-shopy

Dobré je, když si budete vybírat takové internetové obchody, které vám doporučí někdo jiný, kdo už tam nakupoval, nebo si zkuste vyhledat recenze zákazníků na internetu. Vyhnete se tak problémům, že si objednáte zboží, které navíc zaplatíte předem a nakonec nedostanete nic, pouze přijdete o své peníze. Pokud v e-shopu nakupujete poprvé, vždy si nechte zboží poslat na dobírku či si ho vyzvedněte osobně. U neznámých prodejců se platba předem nedoporučuje.


Zahraniční e-shopy

Často nabízejí nejen zboží za velmi příznivé ceny, ale i takové, které je u nás málo dostupné. Lákadlem bývá zejména zasílání různých menších zásilek zdarma. Bezproblémové jsou nákupy zboží, jež má malé rozměry, u těch velkých či spíše objemných bychom už měli přemýšlet více. Pokud si totiž objednáte ze zahraničí sprchový kout, sedací soupravu či kuchyňskou linku, může být problémem případná reklamace. Správně by to s vámi měl řešit zástupce prodávajícího či servisní pracovník, ale bohužel se k tomu řada zahraničních prodejců mnohokrát nehlásí.

Převzetí zásilky

Nespoléhejte na to, že když si zboží objednáte a potom si to rozmyslíte, tak stačí zásilku nepřevzít a budete mít klid. To je omyl, protože to že se zásilka vrátí zpět k prodejci, ještě neznamená, že to bude považováno jako vrácení zboží bez nutnosti udání důvodu v 14 denní lhůtě, jež je stanovena zákonem. Dobré je, když prodejce upozorníte emailem nebo telefonicky, že zboží vracíte. Vyhnete se tak tomu, že bude vrácené zboží bráno jako reklamace nebo jen nevyzvednutá zásilka, a pak za nějaký čas budete vyrozuměni, že máte objednané zboží zaplatit a převzít, jinak po vás platba bude vymáhána.

Vrácení zboží

Jakmile uskutečníte nákup online, dojde ke vzniku kupní smlouvy, od které můžete do 14 dnů odstoupit. To platí, pokud nakupujete jako soukromá osoba pro své vlastní potřeby, nikoliv jako podnikatel. Lhůta 14 dnů slouží k tomu, že se zákazník může seznámit se zbožím, které objednal, a když mu nebude vyhovovat, může ho nepoškozené v originálním obalu vrátit. Mějte na paměti, že existuje několik výjimek, které vrátit nemůžete.

Co mezi takové zboží patří?

  • Zájezdy
  • Jízdenky
  • Letenky
  • Potraviny
  • Zboží, jež si necháte vyrobit na míru
  • Chcete-li vrátit filmy a hudební nosiče, musíte je ponechat v původním neporušeném obalu.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.