Nákup lešení: Nač si dát pozor?


Nákup lešení: Nač si dát pozor?

Stavíte, anebo vlastníte stavební firmu? Ať už je vaše situace jakákoli, neobejdete se bez kvalitního lešení. Práce ve výškách je nebezpečná a řešit ji svépomocí, případně z plošiny, je nemyslitelné. Na trhu se nachází hned několik druhů lešení, z nichž si lze pohodlně vybrat takové, jež vám bude dokonale vyhovovat pro realizaci určitých činností. Podívejme se tedy podrobněji na to, co byste měli brát v potaz při nákupu lešení. Stejně tak doporučíme i společnost s širokou nabídkou tohoto sortimentu.

Kvalita materiálu na prvním místě

V první řadě se zaměřte na jakost materiálu, z něhož je lešení vyrobeno. Nečastěji se jedná samozřejmě o ocel. Ta je maximálně pevná a bytelná. Optimální jsou trubky s rozměry 48,3×3,2 mm. Povrch celého systému lešení musí být také ošetřen proti případné korozi a znehodnocení v důsledku nepříznivých povětrnostních vlivů. Standardně je povrch ošetřen žárovým zinkováním. Určitě si není od věci ověřit i to, zdali fasádní lešení prošlo různými normami ČSN nebo SSN.


Veškeré potřebné doplňky a příslušenství

Celý systém trubek musí být řešen takovým způsobem, aby jednotlivé komponenty bylo možné velmi rychle smontovat dohromady. Potřebovat byste k tomu neměli ani žádnou velkou výbavu nářadí. Hodně jednoduše pomocí spojek musí jít dát dohromady i bednění. Zejména moderní stěnové bednění je již dnes řešeno velmi důmyslně a není ani nijak výrazně těžké. U klasického lešení dbejte na přítomnost spojek, zábradlí a jiného nezbytného příslušenství.

Specialista na lešení vám pomůže

Chcete-li mít jistotu kvality i velkého výběru, vsaďte na společnost Scaserv. Ta nabízí mimo prodej také pronájem a servis veškerého lešení. Vybrat si u ní můžete i třeba mobilní oplocení, závěsné lávky, modulové lešení, schodišťové věže a mnohé jiné komponenty, jež na stavbě stoprocentně oceníte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..