Naplánujte si aktivity vaší společnosti pomocí nástěnného kalendáře pro rok 2021

Naplánujte si aktivity vaší společnosti pomocí nástěnného kalendáře pro rok 2021
Naplánujte si aktivity vaší společnosti pomocí nástěnného kalendáře pro rok 2021

Nástěnné kalendáře známe všichni. Dvanáct listů s hezkým obrázkem a měsíčním plánovačem. Napadlo vás ale, že může být fajn si ho pořídit nejen domů, ale i do firmy? A co víc, dokonce ho používat a utužovat díky němu vztahy na pracovišti? Možná vám to zní jako holý nesmysl, ale není. Připravili jsme si pro vás pár informací a tipů, proč byste měli nástěnný kalendář zařadit do standardního vybavení vaší společnosti.

Který nástěnný kalendář pro rok 2021 vybrat?

Jak by měl kalendář pro vaši firmu vypadat? Záleží zejména na zaměření vaší společnosti a na zaměstnancích, kteří budou nástěnný kalendář využívat. Některé firmy si nechávají tisknout kalendáře s fotkami z výjezdních zasedání nebo obrázky svých nejúspěšnějších produktů.

Samozřejmě ale můžete zvolit i zcela jinou tématiku. Pokud pracujete ve stresovém prostředí, vsaďte třeba na kalendář s obrázky uklidňující přírody. Vyhněte se ale kýčovitě působícím fotkám zvířat nebo přeexponovaným západům slunce. Myslete na to, že každý z lidí ve firmě má jiný vkus, a na kalendář se budou koukat všichni.

Co se týče formátu a provedení kalendáře, máte hned několik možností, z kterých vybírat. Nejoblíbenějšími formáty, ať už na výšku či šířku, jsou ty větší, tedy B2, A2 a A3. Většinou si můžete zvolit z nástěnných kalendářů kroužkových, lištových nebo plánovacích. Doporučujeme vybrat takové provedení kalendáře, kde je u každého dne dostatek místa pro zapsání poznámky.


S kalendářem si připomenete povinnosti i osvěžíte atmosféru mezi kolegy

Zaznamenejte do firemního kalendáře narozeniny a svátek každého ze zaměstnanců a představitelů vaší společnosti. Vyvěste kalendář do společných prostor, kde se kolegové scházejí, nebo tudy alespoň často všichni procházejí. Ideálním místem je hlavní meeting room nebo třeba kuchyňka. Zkrátka najděte místo, kde bude kalendář všem na očích. Každý si tak všimne, že jeden z kolegů má narozeniny a poblahopřeje mu. Možná budete překvapeni, jak dokáže i tak malé gesto, jako je přání k svátku či narozeninám, rozsvítit atmosféru na pracovišti.

Kalendář bude pochopitelně určen hlavně pro zapisování důležitých schůzek s obchodními partnery či klienty v rámci vašeho podnikání. Samozřejmě, že je každý má i ve svém diáři či digitálním kalendáři v notebooku, ale důležité věci je dobré mít na očích tak, aby je nešlo přehlédnout. V roztržitosti a stresu člověk snadno na něco zapomene. Právě v tento okamžik vám pomůže kalendář umístěný třeba v kuchyňce, kterého si všimnete, když si mezi poradami půjdete udělat kávu.

Plánujete-li teambuilding, vánoční večírek nebo jinou firemní zábavnou akci, nezapomeňte ji do kalendáře také zapsat, aby se kromě obchodních schůzek mohli vaši kolegové těšit i na nějaké to povyražení. Také to totiž osvěží pracovní morálku.

A kde se zaměstnanci cítí příjemně, tam odvádějí skvělé výkony. Za ty jim pak můžete poděkovat například krásným nástěnným kalendářem s logem firmy, který si budou moci pověsit třeba doma v pracovně.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..