Nápoje, které vám pomohou lépe spát


Nápoje, které vám pomohou lépe spát
Nápoje, které vám pomohou lépe spát

Dny se prodlužují, denní rutina se prodlužuje a spánek přichází stále později. U dospělých se  doporučuje spát 7 až 9 hodin, aby se tělo a mysl vzchopily. Pokud však máte potíže s usínáním, měli byste vědět, že naštěstí existují přírodní léky, které mohou pomoci, aby usnutí proběhlo rychleji.

Teplé mléko

Teplé mléko je jednou z nejlepších možností, jak navodit hluboký spánek. Obsahuje tryptofan, který zvyšuje hladinu serotoninu v mozku, což je látka, která nám dává pocity štěstí a pohody. Hormon melatonin se za těchto podmínek produkuje více, a to je zásadní, protože je schopné vzbudit spánek, a to i u pacientů trpících chronickou nespavostí.

Mátový čaj

Mátový čaj zmírňuje bolesti žaludku díky svým protizánětlivým vlastnostem. Deflací svalů máta také snižuje jejich intenzitu a umožňuje tělu správně relaxovat. Pokud se připravujete na zkoušku nebo důležitou prezentaci, která vám nedá spát, je tento čaj skvělou volbou, kterou je třeba zvážit.


Třešňový džus

Třešňový džus, stejně jako mléko, obsahuje tryptofan. Proto může produkovat hormon melatonin a zlepšovat tak kvalitu spánku. Tato šťáva byla testována v několika studiích k léčbě nespavosti a byla prokázána jako jedna z nejúčinnějších možností boje proti ní.

Kokosové mléko

Kokosové mléko obsahuje hořčík a draslík, 2 minerály, které jsou schopné uvolnit svaly a zajistit dobrý spánek. Kromě toho snižuje krevní tlak a otoky ledvin. Díky velkému množství přírodních elektrolytů pomáhá tělu dosáhnout rovnováhy a relaxace.

Banánový koktejl s mandlovým mlékem

Banány také obsahují tryptofan, kromě 2 klíčových minerálů pro uvolnění svalů: draslík a hořčík. Ovoce má uklidňující účinek, který funguje integrálně a snižuje fyzickou zátěž. Také jeho množství vlákniny a sacharidů vyplňuje žaludek a vede k pocitu sytosti, což zvyšuje chuť spát.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..