Nechte si poradit od našich babiček!


Nechte si poradit od našich babiček!
Nechte si poradit od našich babiček!

Jak je známo, naše babičky ví prostě všechno a mají nejlepší rady! Potřebujete poradit? Zkuste so přečíst ty nejčastější a nejzajímavější z nich!

Přesolená polévka? Žádný problém!

Kolikrát už se stalo, že vám prostě „ujela ruka“ a polévka skončila v kanále? Nikomu se druhá polévka již vařit nechce, to je jasné. Pokud příště dojde k této situaci, neutíkejte hned s hrncem ven, ale zkuste raději opatrně do polévky ponořit lžičku s kostkou cukru. V momentě, kdy se začne kostka rozpouštět, lžičku vytáhněte. Pokud je polévka stále moc slaná, proces opakujte.

Jak zahustit jídlo bez mouky a dietně?

Při dnešním moderním dietním stylu vaření je používání mouky prakticky zakázáno. Namísto ní je možno zahustit omáčky či polévky rozmixovanou zeleninou či chlebovou kůrkou. Naše babičky používaly jako zahušťovadlo i pohankovou kaši či nastrouhané brambory, což nemá na chuť jídla žádný vliv. Z těch modernějších variant se dá použít i škrob rozpuštěný například v mléce.


Neplačte u cibule!

Jak zabránit slzám při jejím krájení? Naprosto jednoduše! Před její úpravou ji na chvíli vložte buď do mrazáku či do horké trouby. Stejně tak je dobré při jejím krájení často oplachovat nůž vodou. Další babskou radou je vložit si do úst žvýkačku či kousek chleba a pomalu jej žvýkat, aby se vaše smysly soustředily i na něco jiného, než je krájení.

Sbohem česnekovému zápachu!

Pokud potřebujeme dostat česnekový zápach z prkýnka, stačí jej omýt citrónovou šťávou. Zápach z rukou bezpečně odstraní plátek syrové brambory. Popřípadě je také možno ruce omýt vlažnou vodou, potřít olejem a následně posypat cukrem. Nebo můžete dokonce použít zubní pastu namísto mýdla.

Od česnekového zápachu z úst vám pomůže petrželka, kterou poctivě rozžvýkáte. Pokud nemáte petrželku, stačí vám mléko či kávové zrno.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..