Nejlepší nástrahy, které používejte při lovu kaprů v létě

Nejlepší nástrahy, které používejte při lovu kaprů v létě
Nejlepší nástrahy, které používejte při lovu kaprů v létě

Každý rybář ví, že chodit chytat ryby v létě, to je jiné než chodit chytat ryby během začátku sezony. Během léta je zejména lov kaprů velice specifický. Vody jsou v České republice teplé, revíry jsou mnohdy také velice špinavé či jinak znečištěné. A jelikož je ve vodě opravdu teplo, potrava není pro kapry to nejatraktivnější. Proto je třeba se na letní lov kaprů připravit tak, že zvolíte zcela jinou návnadu, než jakou jste používali do nynějška. Jakou návnadu či nástrahu během letního lovu kaprů upřednostnit?

Existuje celá řada návnad, které jsou v létě pro kapry atraktivní. Jak jsme zmínili, díky teplé vodě nejsou kapři zrovna dvakrát aktivní a ani se nějak rychle neženou za nabízenou návnadou. Je proto třeba jím nabídnout dostatečně atraktivní návnadu, která je donutí k pohybu a která je doslova přitáhne jako magnet. Jakou návnadu tedy použít a upřednostnit?

Ovocné boilies

Krmné boilies je velice atraktivní potravou pro kapry. V současné době je možné zakoupit boilies v mnoha příchutích, dokonce existuje i boilies v dipu. Zatímco během jara jste upřednostňovali spíše boilies ostré příchutě, která je pro kapry nová a atraktivní, v létě byste se měli zaměřit na osvěžující ovocné příchutě. Boilies by mělo být navíc i barevné, aby kapry zaujalo na první pohled. To ostatně ovocné boilies bývá.

Řepkáč

Výbornou nástrahou pro letní lov kaprů je jednoznačně řepkáč. Jedná se o nadýchanou nástrahu vyrobenou ze speciálního pečiva, která obsahuje intenzivní dip. V těstě se navíc objeví i zrnka řepy, pro kapry tedy něco nového a zajímavého. Řepkáč je ideální nástrahou hlavně ve chvíli, kdy chcete lovit velké kapry.

Tygří ořech

Tygří ořech je další alternativou ideální nástrahy pro kapry. Jedná se o nástrahu plnou přírodního cukru, navíc je odolný proti rakům bebo bílé rybě. Jedná se o hlízu nebo také zemní mandli, která se dlouhé roky pěstuje v Africe. Je to ideální nástraha v případě, že jdete lovit kapry nebo amury.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.