Největší chyba při cestování do zahraničí – špatné pojištění

Největší chyba při cestování do zahraničí – špatné pojištění

Víte, že při cestách do zahraničí je dobré mít sjednané cestovní pojištění? Pokud ano, určitě byste neměli zapomínat na fakt, že při jeho sjednávání můžete udělat několik chyb. A těm byste se měli primárně vyvarovat. Podívejte se s námi na to, jaké to mohou být.

Špatná země a doba platnosti pojistky

Hned počáteční chybou je rozhodně to, že zvolíte jinou zemi, než do které jedete. Právě toto byste rozhodně neměli podceňovat, jelikož pokud tuto chybu uděláte, pojistka v podstatě neplatí. Stejně tak nepodceňujte ani délku jejího trvání. Do té nezapomeňte započítat také vaši cestu. Lepší je raději jeden den navíc, než zůstat několik hodin bez pojistné ochrany.

Malé pojistné limity

Přirozeně platí, že čím jsou pojistné limity menší, tím nižší může být cena, kterou vás cestovní pojištění stojí. Na druhou stranu ale limity jasně ukazují, kolik za vás maximálně pojišťovna vydá peněz. Příliš malé limity mohou být celkem velkým rizikem. A to proto, že může dojít i k tomu, že stejně budete muset doplácet i z vlastní kapsy.

Přečtěte si také: Jak mít nejlevnější cestovní pojištění?

Charakter pojistky

Klasické cestovní pojištění je to turistické. A to znamená, že se vztahuje na celkem běžné aktivity, které můžeme na dovolené nebo poznávacím zájezdu vykonávat. Pokud máte v plánu i nějaký sport, je dobré zjistit, zda nepatří do segmentu adrenalinových, nebo rizikových. Pokud ano, je nutné tento fakt do cestovní pojistky také zahrnout. Jinak vám bude k ničemu.

Cena pojištění

Dnes nabídne ochranu na několik desítek pojišťoven na našem trhu. Je jasné, že se liší i svou cenou. Chybou při sjednávání pojistky je to, že kývnete na první nabídku, která je k dispozici. Lepší je využít porovnání cestovního pojištění a vybrat takovou, která nabídne stejný charakter, ale je spojena i s jistotou, že je výrazně levnější. Jedině tak budete mít pojistku nejenom ideální, ale zároveň nebudete platit více, než je nutné.

Přečtěte si také: Chyby, díky kterým se cestování prodraží

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..