Nemůžete do kina? Tak si ho vytvořte doma!

Nemůžete do kina? Tak si ho vytvořte doma!
Nemůžete do kina? Tak si ho vytvořte doma!

Domácí kina se ze strany uživatelů těší velké oblibě. Jak by také ne. Umožňují jim totiž poslouchat hudbu i sledovat filmy v té nejvyšší možné kvalitě. Obrazové i zvukové. 

Pojem domácí kino obnáší komplexní systém sloužící k poslechu hudby a přehrávání filmů v kvalitě srovnatelné s produkcí v koncertních síních a kinech. To samozřejmě není možné bez patřičné techniky, tedy kvalitní obrazovky a silných zesilovačů, které vás přímo vtáhnou do světa hudby a filmu. Při jejich výběru však buďte obezřetní. 

V setu, nebo zvlášť?

Domácí kino si můžete pořídit v setu, nebo se nabízí možnost pořídit si jednotlivé části zvlášť. Sety ve výsledku vyjdou levněji, k tomu jsou i snadné na zapojení. Problémem se však může ukázat nedostatečný počet konektorů, který vám v budoucnu může bránit v rozšiřování systému. V tomto případě bude vhodnější koupit si jednotlivé komponenty zvlášť. 

Běžná televize nestačí

Uvažujete o tom, že byste své domácí kino vybavili svou starou televizí? Tento krok si dobře rozmyslete. Ne všechny modely jsou totiž pro potřeby domácího kina vhodné. Běžné televize nepřehrávají všechny formáty, potíže mívají s ozvučením i přehráváním titulků. Jde-li vám o nejvyšší kvalitu obrazu, investujte do kvalitní televize s full HD rozlišením, a místo klasického DVD přehrávače si pořiďte Blu-ray. 


Zaměřeno na ozvučení

Kvalita zvuku samozřejmě závisí na kvalitě ozvučení. Doporučit v tomto smyslu lze kvalitní HI-FI reproduktory, v případě primárního zaměření na poslech hudby doporučujeme silné zesilovače. Sloupové umístíte přímo na zemi, regálové na police či stojan. I ozvučení si můžete pořídit v setu, který se většinou skládá ze dvou až sedmi reproduktorů.

Za málo peněz málo muziky

Dobrou zprávou je, že domácí kino vás nemusí finančně zruinovat. V podstatě jej lze pořídit i s omezeným rozpočtem. Je však pravda, že za málo peněz se vám také dostane málo muziky, v tomto případě myšleno doslovně. Čím více do ozvučovací techniky investujete, tím kvalitnější filmové a hudební zážitky si budete moci v budoucnu dopřávat. Kvalitní ozvučovací techniku každopádně najdete například zde: https://www.melodyshop.cz.

Udělejte si pohodlí

A nezapomeňte ani na pohodlné sezení. Co by to bylo za filmový zážitek, když byste při něm byli nuceni sedět na nepohodlné sedačce či tvrdé židli. Když zážitek, tak komplexní!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..