Jak nepřibrat přes vánoce?

Jak nepřibrat přes vánoce?

Jak nepřibrat přes vánoce?

Přestože se všichni snažíme udržet své chutě o Vánocích na uzdě, většinou se to podaří jen hrstce. Spousty dobrot v podobě chlebíčků, jednohubek, cukroví, zákusků a podobně, nás nutí stále něco ochutnávat. Samozřejmě, že většina z vás se v jídle neudrží, a i když si slíbíte, že nebudete o Vánocích mlsat ve většině případů to stejně porušíte. Jak takovému tloustnutí předcházet a nepřibrat přes vánoce?

Dodržte své rozhodnutí

Snědli jste misku cukroví a tím porušili své rozhodnutí nepřejídat se a zabránit přejídání? Nemusíte kvůli tomu hned šílet a přestat se hlídat s tím, že začnete až od Nového roku. Prostě a jednoduše, když se nacpete, jděte se ven proběhnout nebo si dát hodně dlouhou procházku. Čím častěji budete hřešit, tím více se budete muset hýbat.

Zdravé pečivo

Kdo se rozhodne pro zdravější životní styl a odpoutá se od závislosti na bílém pečivu, se většinou přeorientuje na zdravější formu pečiva. To že je zdravé, ale neznamená, že ho musíte jíst na kila. Cukroví, které je vyrobeno z ovesných vloček, pohankové mouky, medu a ořechů, je sice zdravé, ale na druhé straně má mnohem více kalorií než to klasické, takže i při konzumaci zdravého pečiva to nepřehánějte.


Nezapomeňte na pohyb

U řady lidí se zvýší jejich váha jen díky tomu, že jakmile začne čas adventu, hodí hned všechno za hlavu a přestanou se hýbat. Jsou přeci Vánoce, tak proč se pohybovat, což je chyba. Stejně jako si plánujete pracovní den, tak si sestavte plán pro každodenní cvičení (i kdyby to bylo jen 30 minut svižné chůze).

Hlídejte si, co za den sníte

Bez ohledu na to co zrovna chystáte, zapomeňte, že budete stále ochutnávat. Chystáte den před Štědrým dnem bramborový salát a už po několikáté ho jdete ochutnat? V tom případě už to není ochutnávka, ale obyčejné ujídání. Ač se vám to zdá jako troška, když je těch trošek víc, kalorie jen naskakují. Zkuste si zaznamenávat úplně vše, co za den sníte. Na konci dne uvidíte, kolik toho vaše tělo za celý den přijalo a poznáte, že se zbytečně cpete.

Žaludek potřebuje pauzu

Velkou nevýhodou Vánoc je, že se jí v podstatě neustále. Nejen, že ztratíte přehled, co sníte, ale díky celodennímu uzobávání nedáte žaludku šanci, aby vše strávil. Snažte se dělat mezi jídly pauzu a nechat žaludek trávit tak, jak má. Cukroví si dejte ke snídani, jako zákusek po obědě a podobně. Vždy je lepší, sníst větší porci cukroví najednou, než po troškách od rána do večera. Když bude žaludek moci trávit, nebude vám ani těžko od přejídání.

Přehled váhy

Každé ráno se ve stejnou dobu zvažte. Uvidíte, jestli se váha nezvyšuje. Vážení vás bude motivovat k tomu, že si dobře rozmyslíte, kolik toho sníte a jak často budete jíst. Není na škodu, když i během Vánoc sáhnete místo salátu s řízkem po něčem zdravějším, aby si tělo odpočinulo. Zároveň s tím se pak nebudete po Novém roce stresovat, že máte po vánočním debužírování nabráno třeba 5 kilo.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.