Do nového roku s novou prací díky Airjobs.cz

Do nového roku s novou prací díky Airjobs.cz

Kdy hledat novou práci? To je nejčastější dotaz uchazečů o zaměstnání a AIrJobs.cz má jednoduchou odpověď: Právě teď! Nezaměstnanost je na rekordním minimu, firmy nabízejí řadu zajímavých benefitů a rok 2017 přinese start spousty nových projektů a s tím spojené další nábory. Díky AirJobs.cz se nyní mohou uchazeči zapojit do pasivního způsobu hledání zaměstnání, stačí zveřejnit profil v databázi, do které mají přístup personalisté. Nebo lze využít zdarma služeb agenta, který uchazečům pomůže najít vhodnou práci a připravit se na pohovor.

Skvělá příležitost

Pro hledání práce je skvělý čas, panuje rekordně nízká zaměstnanost pod 3,6 %, což je historické minimum z února 1997. V roce 2010 připadalo na jedno volné místo 18 uchazečů, v letošním srpnu to bylo až 6× méně. Poptávka po kvalifikovaných pracovnících převyšuje nabídku, zejména ve velkých městech a průmyslových odvětvích. Lákadlem může být i zvyšující se plat, jen v roce 2015 mzdy plošně vzrostly o 3,4 %. „Paradoxně teď nejde uchazeči v první řadě o výši platu. Důležitější pro něj je, aby ve své práci viděl smysl a dokázal ji efektivně skloubit s životním stylem,“ upozorňuje HR specialistka Daniela Švástová z EMTC.

Spousta výhod

Mezi firemními benefity se stále častěji objevují jazykové kurzy, 13. platy, pružná pracovní doba nebo home office. „Aby firmy uchazeče zaujaly, uchylují se stále častěji k nabízení netradičních zaměstnaneckých výhod, jako jsou relaxační zóny s houpačkami, interní školky nebo pet friendy kanceláře. Slyšela jsem i o oblíbeném firemním stroji na popcorn,“ doplňuje Daniela Švástová. Firmy také více oslovují vhodné kandidáty samy. AirJobs.cz nabízí možnost vytvoření osobního profilu, na jehož základě se může ozvat personalista s nabídkou konkrétní pracovní pozice.

Čas na změnu

V lednu 2017 se očekává sezóna náborů – nábor nových zaměstnanců oznámilo více než 26 % firem, výběr tedy bude široký. „Společnosti nyní nabírají zaměstnance s kratší praxí a více příležitostí se objevuje i pro čerstvé absolventy, kteří disponují dobrou jazykovou vybaveností,“ svěřil Martin Ježek, ředitel personální agentury Grafton Recruitment.

S koncem roku přichází i období bilancování. Podle statistik AirJobs.cz chce více než 40 % zaměstnanců změnit práci. Pro ne zcela rozhodnuté zaměstnance, kteří nevědí, zda změnit práci a v jakém oboru hledat uplatnění, spustil portál online osobnostní test Poznej sám sebe. Na základě 48 otázek uchazeč zjistí, v jakých oblastech nejlépe vynikne, a portál AirJobs.cz začne filtrovat a zasílat vhodné pracovní pozice.

Pro změnu práce hovoří i výzkum personální agentury Grafton Recruitment, podle nějž je osobní růst důležitější než stabilita a stagnace. „Stále platí, že pokud chce zaměstnanec zvýšit mzdu nebo postoupit v kariéře, má mnohem vyšší šanci toho dosáhnout u nového zaměstnavatele než u stávajícího,“ říká Jitka Součková, podle které je ideální doba na jedné pozici 4 roky.

Pomoc od profesionála

Rozhodujícím faktorem při hledání práce může být lidský faktor. Proto AirJobs.cz jako jediný portál v republice nabízí online poradenství pro uchazeče. Odborně školení agenti dostupní na telefonu, chatu nebo mailu pomohou s úpravou životopisu, přípravou motivačního dopisu, přípravou na pohovor nebo pomohou najít vhodné pozice.

Zjistěte více na www.airjobs.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.