NUXE – všestranná přírodní kosmetika s pověstným francouzským šarmem

NUXE – všestranná přírodní kosmetika s pověstným francouzským šarmem

NUXE – všestranná přírodní kosmetika s pověstným francouzským šarmem

Název NUXE, odvozený od slov „Nature“ a „Luxury“, perfektně vystihuje klíčové elementy této ikonické značky. Ta, vedena touhou po neustálém zlepšování se mimo jiné přijala závazek zodpovědnějšího přístupu ke světu. Kromě velmi vysokých standardů kvality proto důsledně dbá i na zásady fair trade a minimalizaci negativních dopadů své činnosti na životní prostředí.

NUXE – kultovní značka, která se nebojí nastolovat nové trendy

V beauty světě francouzská kosmetika vždy zaujímala výsostné postavení. Zatímco jiní beauty velikáni z této země mají v otázkách etické výroby ještě co dohánět, NUXE odvážně tyto hodnoty aplikuje od svého založení. A to bez jakýchkoliv ústupků. Představuje tak ve svém oboru průkopníka, kterému se podařilo etablovat principy hodné následování. Jsou to:

  • Ochrana přírody
  • Důraz na původ ingrediencí
  • Ohleduplnost ke zvířatům
  • Ekologické balení

Ryze přírodní ingredience zabalené do elegance

Právě příroda je nevyčerpatelným zdrojem inspirace pro tým, který nové produkty společnosti NUXE vyvíjí. Ten, kromě nových, ještě šetrnějších výrobních způsobů, v přírodě neustále hledá originální přísady, vzácné rostliny, jejich výtažky a další účinné látky, které běžný kosmetický průmysl teprve objevuje. Za jejich výběrem skutečně stojí vědecký výzkum a použití každé jednotlivé suroviny má své opodstatnění. Kamélie, Damašská růže, šafrán nebo třeba lískové oříšky – všechny maximálně ekologicky zpracované, propůjčují produktům nejen svou sílu a výživné složky, ale i neodolatelnou vůni, kterou si s žádnou jinou nespletete.

  • Celým výrobním procesem prostupuje myšlenka, že přírodě je nezbytné její péči opětovat. Ta se reflektuje doslova v každém kroku samotné produkce – zvolenými surovinami počínaje, praktickými a recyklovatelnými baleními konče.
  • Původ veškerých přísad je dohledatelný. Nefigurují mezi nimi rostlinné složky spadající pod regulaci CITES. Minimalizován byl rovněž divoký sběr na úkor vlastního pěstování plodin.
  • Až na výjimku krému Rêve de Miel obsahujícího deriváty včelího plástu, přípravky splňují podmínky označení „Vegan“, respektují též zakaz testování na zvířatech.
  • Společnost se na základě vypracované odborné studie rozhodla pro plnění svých produktů do takových obalů, jejichž výroba s sebou nenese tak vysokou ekologickou zátěž. Tomuto přizpůsobila nejen jejich výchozí materiály, ale i velikost.

Eco-friendly pleťová, tělová a vlasová péče, která dobývá svět

Společnost dnes svým zákazníkům předkládá široké portfolio výrobků, které se o váš zevnějšek postarají komplexně. Její doménu však představuje segment péče proti stárnutí pleti a také řada suchých multifunkčních olejů Heile Prodigieuse. V nabídce nicméně nechybí ani parfémové vody, balzámové deodoranty či tónovací krémy. Jejich intenzivně vyživující složení a jedinečnou texturu doplňuje nezaměnitelná vůně.

Charitativní aktivity a ekologická iniciativa

NUXE dlouhodobě spolupracuje s francouzskými charitativními organizacemi, které se angažují v boji proti chudobě. Touto činností zároveň naplňuje své předsevzetí snižování odpadu, kdy neprodané zboží nebo přebytečné zásoby přerozděluje nejchudším komunitám ve Francii. Současně podporuje projekty zásobování vesnic v Kambodži a na Madagaskaru čistou vodou. Finančně též přispívá ekologickým organizacím zaměřujícím se na ochranu včel a vznik jejich nových kolonií.

Jsou pro vás „vedlejší“ charitativní a ekologické činnosti kosmetických značek důležité? Všímáte si jich?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..