Objevujeme zajímavosti Albánie

Objevujeme zajímavosti Albánie

Objevujeme zajímavosti Albánie

 Albánie je malá země na Balkánském poloostrově, kterou na západě omývá Jaderské moře a na jihozápadě Jónské moře. Bohatá kultura, chutná a zdravá národní kuchyně a pohostinní místní obyvatelé jsou hlavními „vizitkami“ v zemi. Kromě toho je Albánie známá svou nádhernou přírodou a krásnými čistými plážemi.

Jídlo v Albánii

Venkovská kuchyně byla vytvořena pod přímým vlivem italštiny a turečtiny. Tradiční albánské jídlo – maso, rybí jídla, stejně jako jídla s mořskými plody a zeleninou. Albánci mají velmi rádi všechny druhy koření: bazalka, chilli, artyčoky, šafrán atd.  Nechybí rakia – albánsko-turecký kvašený ovocný nápoj.   Příznivci tradiční kuchyně z Albánie, Středozemního moře, Evropy, Argentiny a Jižní Ameriky, zde budou velice spokojeni.   

Kde trávit volný čas v Albánii?

Albánie je celkem univerzální: vzkvétá zde plážový i kulturní cestovní ruch.

 Nejznámější kulturní památky v zemi:


Butrinti je starověké řecké koloniální město, známé svou svatyní, amfiteátrem, „lví bránou“, ruinami obytných a administrativních budov a mramorovými sochami. Tato památka je chráněna UNESCO.

Za pozornost stojí i starověké památky měst Gjirokaster a Berat.  Laguna Karavast – jedna z největších lagun Jadranu.  

Pohybovat se po Albánii pomocí dopravy je nevděčný úkol. Silnice jsou špatné, autobusy jen zřídka jezdí, pronájem auta je drahý. Řešením je vzít si taxi nebo chodit: což je nejlepší, protože uvidíte více turistických atrakcí v zemi.

Zajímavá fakta o Albánii

1. Země je zcela bez produktů obsahujících GMO.

2. Mnoho Albánců mluví plynně řecky.

3. Přes převážně muslimské tradice je Albánie světskou zemí. Ženy v Tunisku, Egyptě a Spojených arabských emirátech musí pokrývat téměř všechny části těla, zatímco v Albánii můžete bezpečně chodit v tričku a šortkách.

4. Albánie je jednou z mála zemí v Evropě, která má kladný rating.

5. Matka Tereza byla albánského původu.

O. Osmolovská

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..