Oblečení na wakeboarding


Oblečení na wakeboarding
Oblečení na wakeboarding

Nezbytným doplňkem každého sportu je i vhodné oblečení. Jaké funkce by mělo plnit oblečení na wakeboarding a podle čeho si vybrat to nejlepší?

Neopreny

Jednu možnost představují v tomto případě neopreny. V závislosti na sezóně a prostředí, ve kterém se budeme pohybovat, volíme krátký či dlouhý rukáv a příslušnou tloušťku materiálu. Pro letní neopren nám postačí do 3 mm, zimní neopren může mít až 6 mm, nicméně v partii rukávů a nohavic i tak bývá tenčí.

Jakmile máme jasno v tom, jestli se chceme pohybovat i v rámci teplotních extrémů chladných vod, budeme se rozhodovat o konkrétním typu neoprenu. Jakýmsi základem je tzv. kašírovaný neopren, pogumovaný pak vyniká o něco lepšími izolačními vlastnostmi.

Do velmi chladných vod se hodí tzv. suchý oblek. Ten by správně díky svému principu neměl být vůbec vřazován mezi neopreny, v této kategorii se s ním však běžně potkáte, protože plní podobnou funkci.

Oblečení z lycry

Jinou alternativu sportovního oblečení reprezentuje to vyrobené z materiálu jménem lycra. Funkční oblečení z lycry je charakteristické především tím, že rychle schne a pro sportovce je díky své prodyšnosti velmi pohodlné. Účinně vás ochrání před sluncem a neomezí v pohybu.

Neoprenové doplňky

Oblečení platí za jakýsi základ, pro zvýšení bezpečnosti a komfortu však je na místě uvažovat i o dalších doplňcích.

Neoprenové ponožky plní obdobnou funkci jako samotný neopren, minimalizují riziko zranění a chrání sportovce před zimou. Taktéž u nich ve specifikacích najdeme uvedenou tloušťku materiálu, vybírat můžeme dle stejného klíče.

Víme-li, že se budeme pohybovat ve studené vodě, za zvážení pak stojí i nákup neoprenových bot, maximální tloušťka materiálu se pohybuje okolo 6 mm. Z hlediska pohybu není třeba mít obavu, boty poskytují i přes svou skvělou izolační schopnost stále dostatečný kontakt s wakeboardem.


Pozor, důležitá je v tomto případě správná velikost, bota vám musí být, jednoduše řečeno, tak akorát. Bude-li moc volná, materiál nemůže správně plnit svou funkci. A ještě jedna rada: Neoprenové boty jsou určeny výhradně na sport, venku v nich nechodíme.

Zlepšení ochranné funkce neoprenu vám přinese i doplnění neoprenovými rukavicemi. Hlavním důvodem, proč si je pořídit, je totiž rovněž sport v chladnu. Pro výběr platí stejná pravidla jako v předchozích případech. U většiny modelů najdete navíc přímo napsáno, pro jaké teplotní rozmezí jsou vlastně určeny.

Oblečení na wakeboarding

Co na sebe na souši

Pončo k vodě pak představuje ideální „obojživelný“ kousek. Využijete ho totiž v okamžiku, kdy se budete chtít převléct nebo chcete být v suchu, ale nemáte čas na to čekat, až vám uschnou například plavky. Pro zvýšení komfortu uživatele se vyrábějí i ponča s kapucí, ocení je hlavně ženy, které tak u vody nebo při sportu nemusejí řešit ani mokré vlasy.

Tento typ oblečení tak v podstatě nahradí klasický župan, ale nosit ho můžete i venku. Velikosti jsou většinou univerzální, nicméně v nabídkách obchodů seženete i dámské pončo, které na slečny myslí svým designem. Pak bývá v lákavých barevných kombinacích a u vody poslouží nejen jako záležitost praktická, ale i coby módní doplněk.

Vše výše popsané najdete na Showroomu Mystic v Brně nebo Praze. Pro ty, co dávají přednost pohodlí objednávky z domova je adresa: www.mysticstore.cz

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..