Obsahuje Pulze tabák a jaká jsou fakta?

Obsahuje Pulze tabák a jaká jsou fakta?
Obsahuje Pulze tabák a jaká jsou fakta?

Užívání elektronických cigaret s sebou nese řadu spekulací. Od polemizování nad jejich škodlivostí až po spekulace o podílu tabáku v jejich složení. Vzhledem k široké škále druhů elektronických alternativ nelze na tyto otázky jednoznačně odpovědět. Zároveň se neustále vyvíjí jejich technologická úroveň a každou chvíli můžeme zaznamenat novou verzi těchto alternativních výrobků. Mezi nejnovější varianty v současné době patří zařízení na zahřívání tabáku. Velké oblibě se mezi uživateli začal těšit například Pulze.

Jak to funguje?

Do tohoto zařízení jsou vkládány náplně, které právě tabák obsahují. V momentě, kdy uživatel uvede zařízení do chodu, začíná se náplň zahřívat a postupně se uvolňovat dým. Během užívání tak člověk absorbuje především nikotin. Na rozdíl od klasických produktů nedochází během užívání elektronických alternativ k procesu hoření. Díky této skutečnosti se uživatel nemusí potýkat s nepříznivými účinky, které jsou běžně spojovány s užíváním tradičních tabákových produktů. Pulze tak dává vale

  • zažloutlým zubům
  • nepříjemnému zápachu
  • i vtíravému kouři.

Placebo? Ale kdepak!

Jak už bylo zmíněno, tato zařízení disponují mnoha výhodami, které je značně odlišují od klasických tabákových produktů. Mezi další jejich benefit patří například i snížený obsah škodlivých látek ve srovnání s klasickými výrobky. S tím se však nabízí otázka, do jaké míry je možné tyto elektronické alternativy považovat za adekvátní náhradu klasických produktů. Odpověď je snadná. Přestože se v případě elektronických náhrad vyvarujete velkému množství nepříznivých důsledků běžně spojených s užíváním klasických produktů, samotné náplně, které jsou hlavní součástí zařízení, ve svém složení obsahují tabák, a tím pádem i nikotin. Uživatel přecházející na tyto alternativy, tak rozhodně nemusí mít pocit, že se jedná pouze o velmi elegantní placebo. Přísun nikotinu totiž zůstává pořád stejný.

Autor: Elena Gotfried

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..