Obtěžuje vás plevel v záhonech? Bojujte proti němu pomocí přírodních prostředků


Obtěžuje vás plevel v záhonech? Bojujte proti němu pomocí přírodních prostředků
Obtěžuje vás plevel v záhonech? Bojujte proti němu pomocí přírodních prostředků

Plevel je všudypřítomný a boj s ním je mnohdy náročný. Obzvláště pokud se chcete vyhnout chemickým prostředkům, může být složité se ho zbavit. Nabízí se však několik jednoduchých řešení, jak pomocí domácích prostředků s plevelem zatočit.

Horká voda

Tento tip se může zdát poněkud zvláštní, horká voda přeci jen nemá žádné zázračné účinky. Ovšem pokud nalijete vařící vodu přesně do místa, kde plevel roste, můžete počítat s tím, že plevelu se tam již dařit nebude. Pozor si však dejte, abyste nezasáhli i rostliny, to by pak bylo více škody než užitku. Vždy tedy dbejte na přesný zásah, abyste opravdu zlikvidovali jen nežádoucí plevel.


Sůl proti plevelu

Většině plevelných rostlin sůl vůbec nesvědčí. Rozhodně nic nedáte za to, když to vyzkoušíte. Stačí odhrnout od plevele co nejvíce hlíny a stonek pak odříznou co nejníže u země. Následně tento řez posypte klasickou kuchyňskou solí, opět však myslete na to, abyste nezasáhli i okolí, to by pak znamenalo zkázu i pro pracně pěstované rostliny. Práce se solí by tedy měla být vždy precizní.

Ocet

Ocet oceníte zejména, pokud vás plevel trápí i mimo záhony. Mnohdy se totiž vyskytuje i ve špatně přístupných štěrbinách, zejména mezi dlážděním kolem domu. Z těchto míst se plevel velmi špatně vytrhává a boj s ním je složitý. Výhodou je, že když se vyskytuje mimo záhon, nemusíme být tak opatrní. Proto můžete využít rozprašovač, který naplníte 300 ml octa, 30 g soli a 3 kapkami saponátu. Tímto roztokem pak postříkejte nežádoucí plevel. Pokud by to nezabralo, připravte si silnější roztok. Ten získáte smíchání 2 polévkových lžic lihu a 250 ml vody.

Pokud máte zahrádku rádi upravenou, pak je i drobný plevel velkým nepřítelem. Boj s ním někdy může být zdlouhavý a je složité najít přípravek, který bude účinný. Neváhejte proto vyzkoušet tyto tipy, které vás plevele mohou zbavit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..