Odtahové ventilátory a větrání pomocí nich


Odtahové ventilátory a větrání pomocí nich
Odtahové ventilátory a větrání pomocí nich

Chcete-li mít dům, ve kterém se žije vážně dobře, je dobré spolehnout se také na moderní technologie a ponechat na nich i věci, které se dříve dělaly „po staru“. Jednou z nich je i větrání. Namísto otevírání oken, pouštění klimatizací a větráků, je vhodné využít technologie umožňující větrat váš dům systematicky. Například tedy můžete větrat pomocí centrálně řízených odtahových ventilátorů.

Jak to funguje?

Odtahové ventilátory jsou rozmístěny po obvodu celého domu. V mnoha případech je správný výběr ventilátorů a jejich rozmístění trochu věda, ale zkušení experti vám zajisté rádi a dobře poradí. Tyto ventilátory řídí centrální regulátor, který jednotlivým ventilátorům dává instrukce, ve kterých fázích mají větrat. Žádný odtahový ventilátor totiž nevětrá pořád, ale vždy jen na nezbytnou dobu, aby vyměnil vzduch v objektu.


V praxi to znamená, že ušetříte svou peněženku i své zdraví. Nedochází totiž k žádným teplotním šokům. Veškeré odtahové ventilátory obsahují filtry, které čistí vzduch od bakterií a roztočů. Proto můžeme s klidem poznamenat, že použití větracích systémů založených na odtahových ventilátorech zlepšuje klima v domě.

Doporučujeme: Kvalitní větrací systémy do rodinných domů od firmy Zehnder.

Pořízení větracích systémů

S klidem můžeme poznamenat, že právě nyní je ten nejlepší čas na pořízení podobných systémů. Na jejich koupi totiž můžete získat dotaci v rámci dotačního programu ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám.

To platí například pro pořízení technologií od evropského technologického leadera inVENTer z Německa. U nás tuto společnost zastupuje společnost A-Invent s. r. o. Pokud si chcete inVENTer pořídit domů, stačí jen na webových stránkách vyplnit krátký formulář a nechat si od expertů společnosti vytvořit kalkulaci s přesným rozmístěním jednotlivých jednotek.

Obrázek 2 Větrání pomocích odtahových ventilátorů probíhá pravidelně, tudíž je v domě výrazně lepší klima.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..