Jak na opruzeniny u kojenců?

Jak na opruzeniny u kojenců?

Jak na opruzeniny u kojenců?

Každá maminka jistě ví, co to obnáší pečovat o pokožku miminka. Důležité je používat pokud možno co nejjemnější přípravky, aby nedocházelo ke zbytečnému zatěžování dětského organismu chemickými látkami. Důvodem opatrnosti je fakt, že miminka mají mnohem citlivější kůži, která se snadno oprudí. Zejména na zadečku je citlivost hodně velká, a když se k tomu ještě přidá pot, je opruzenina na světě.

Co jsou opruzeniny?

Náchylnost dětské pokožky k opruzeninám je značně vysoká, zejména se to týká záhybů kůže a těch míst, u kterých hrozí, že se zapaří (hlavně pod plenkami). Kdykoliv budete miminko přebalovat, musíte všechna tato místa důkladně očistit a poté aplikovat pečující krém nebo pastu. Tyto krémy nebo pasty by měly obsahovat oxid zinečnatý. Na výběr máte na trhu nepřeberné množství přípravků, jež jsou určeny přímo o péči pro miminka. Pokud chcete mít zdravé a spokojené miminko, pak mu musíte dopřát pravidelnou a jemnou péči.


Celoroční péče

Spousta lidí se domnívá, že opruzeniny se tvoří jen v létě, když se miminko pod plenkami paří. Bohužel se tento problém může vyskytnout v každém ročním období, zimu nevyjímaje. Je to proto, že dětská pokožka je choulostivá neustále bez ohledu na počasí. Pokožka novorozenců a kojenců nemá takovou odolnost proti vnějším vlivům a nepříznivým podmínkám jako mají starší děti a dospělé osoby. Zásadní je proto pokožku miminka chránit a s velkou opatrností vybírat jednotlivé přípravky k péči. Jedině tak bude mít kůže miminka to, co potřebuje.

Na co dát při péči o dětskou pokožku pozor?

  • Vyhýbejte se zbytečnému tření pokožky ručníkem po koupání miminka.
  • Používejte jen přípravky, které nejsou nijak parfémované.
  • Hlídejte oblast pod paží, zadeček a pod krkem, jsou to místa, kde opruzeniny objevují nejčastěji.
  • Používejte jen ty přípravky, v nichž je obsažen oxid zinečnatý.

Jak na sametovou pokožku?

Každé koupání si miminko užívá na 100 procent. Chcete-li si ho užít i vy, aniž byste se bála o jeho pokožku, nesmíte zapomenout přidat vždy do vody speciální přísady do koupele (samozřejmě určené jen pro miminka). Na konci koupele přiložte měkký, jemný ručník a místo tření na něj jen lehce poklepávejte, aby se do něj voda nasákla. Předejdete podráždění kůže a nenarušíte ochrannou vrstvu oleje. Tento ochranný film můžete narušit i příliš častým koupáním nebo používáním agresivních prostředků (na praní i mytí).

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..