Jak na oslnivě krásné vlasy?

Jak na oslnivě krásné vlasy?

Jak na oslnivě krásné vlasy?

Žádný objem, vlasy se krepatí, jsou suché nebo se naopak příliš rychle mastí. Připomíná vám to něco? S těmito problémy se potýká velká část populace. Nastávající zimní období dává zabrat nejen pleti, ale také pokožce hlavy. Zdravé a krásně lesklé vlasy můžete mít, i když je venku nepříznivé počasí. Stačí, když se o ně dobře postaráte. Co může pomoci?

Vhodný jídelníček

To nejlepší co pro své vlasy můžete udělat je zařadit na svůj jídelníček tmavě zelenou zeleninu.

  • Zelené fazolky
  • Listový špenát
  • Brokolice

Tmavě zelená zelenina je bohatým zdrojem vitaminů A a C. Ty jsou velmi důležité pro vytváření kožního mazu (přirozený vlasový kondicionér). Dalšími velmi prospěšnými látkami, které tato zelenina obsahuje, jsou vápník (kalcium) a železo.


Žádné fénování

Používání fénu je pro vlasy velmi škodlivé, zejména pokud je sušíte teplým či horkým vzduchem. Nejvhodnější je nechat vlasy osychat zcela přirozenou cestou. Rovněž nevhodné je použití vlasové žehličky nebo kulmy. Obecně se dá říci, že každá tepelná úprava je pro vlasy škodlivá, protože poškozuje jejich strukturu a zároveň je vysušuje.

Naučte se odpočívat

Možná vám to přijde směšné, ale i nedostatek spánku a odpočinku může vést k nekvalitním vlasům. Spánek pomáhá regenerovat tělo a bystřit mysl. Pokud ho máme málo, může se velmi negativně podepsat na naší hřívě, podobně jako je to u stresu. Jedině tehdy, kdy je náš organismus harmonizován, a my jsme v pohodě, budou naše vlasy zářit zdravím i krásou.

Výživa je základ

Jestliže trpíte na nadměrné lámání a padání vlasů, pak je jasné, že vašemu tělu a tím pádem vlasům i pokožce hlavy něco chybí. Zpestřete svůj jídelníček o mandle, ořechy a semínka (lněná, sezamová a dýňová). V lékárně si k tomu sežeňte vhodné potravinové doplňky, které mají vysoký obsah aminokyselin. Tyto aminokyseliny pomáhají zrychlit růst vlasů a zároveň podporují jejich regeneraci a krásu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..