Otázky, které si zodpovědět dříve, než zamíříte do obchodu s matracemi

Otázky, které si zodpovědět dříve, než zamíříte do obchodu s matracemi
Otázky, které si zodpovědět dříve, než zamíříte do obchodu s matracemi

Je vaše matrace nepříjemně proležená? Nespí se vám na ní dobře? V takovém případě byste se měli pustit do výběru nového společníka na spaní. Matrace opravdu nejsou součástí domácnosti, která se nemusí vyměňovat. Právě matrace se vyměnit musí, a to obvykle po osmi až deseti letech. Životnost matrace se odvíjí od její kvality nebo správnosti používání, také od péče, kterou matraci věnujete. Při zanedbávání matrace se i kvalitní latexová matrace brzy může vyhodit. Ať už si tedy nyní kupujete matraci z důvodu toho, že je stará proležená nebo zničená, nejdříve si zodpovězte několik otázek, které vám s výběrem velmi pomohou.

Jaký bude účel využívání matrace?

Čili budete matraci využívat každodenně nebo bude určená jenom pro dočasné spaní? Odpověď na tuto otázku vám může opravdu rapidně pomoct. Přece jen si musí člověk uvědomit, že trh je doslova nacpaný k prasknutí různými typy matrací a je obtížné si z nich vybrat, pokud se výběr krapet nezúží.

Pokud hledáte matrace s dlouhou životností, ideální jsou v tomto případě latexové matrace, matrace z paměťové pěny nebo taštičkové matrace. Pro občasné přespání jsou naopak vhodné matrace pružinové nebo matrace sendvičové.

Pro koho je matrace určena?

Velmi zásadní otázkou je, pro koho je matrace určena. Má být určena kojenci čili má patřit do dětské postýlky? Nebo se má jednat o matraci pro dospělé? Či snad má být určená seniorům, kteří potřebují mít opravdu kvalitní oporu páteře?

Trápí vás nějaké zdravotní problémy?

Další otázkou, kterou je třeba si zodpovědět, je, jestli vás trápí nějaké zdravotní problémy. Pokud trpíte například bolestmi zad, vybírejte zásadně z nabídky ortopedických matrací. Pamatujte na to, že nevhodná matrace může zdravotní problémy (například bolesti zad či kloubů) jenom zhoršit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..