Jak ovládnout chuť na sladké?

Jak ovládnout chuť na sladké?

Jak ovládnout chuť na sladké?

Sladkosti miluje snad každý, přestože se snažíme si je neustále odpírat. Bohužel při odpírání nás přepadává stres a ten pak znovu řešíme sladkostmi. Neustálá chuť na sladké může být i důsledek nesprávného a nevyváženého jídelníčku, ale ve valné většině případů jíme sladkosti jen proto, že je to náš zvyk, nudíme se nebo zkoušíme odbourat stres. Jak dostat chuť na sladké pod kontrolu a odolat?

Naučte se odolávat

Kolem nás se neustále objevují lákadla, která nás podněcují k tomu, abychom něco mlsali. Dáváte si kávu v kavárně a dostanete k ní sušenku, proč jí nesníst, přece tam nezůstane že? V práci slaví některý z kolegů narozeniny a připravil pro všechny sladké pohoštění, což si rozhodně musíte dát, protože nechcete nikoho urazit. A takhle je to stále dokola. Pokuste se těmto svodům odolat a podněty k mlsání ignorovat.

Zdravé mlsání

Pokud už si chcete něco dát, pak jděte tou zdravější stezkou. Milujete čokoládu? Proč ne, dejte si jí, ale kupte si tu, která má opravdu hodně vysoký obsah kakaa. Její výrazná chuť zajistí, že vám bude stačit opravdu malý kousek a vaše chuťové buňky zajásají stejně, jako kdybyste snědli celou tabulku mléčné čokolády. Dobré je také ovoce, oříšky, šálek kvalitní kávy nebo lahodný čaj.


Hezké chvilky bez sladkého

Posezení u televize, s rodinou, dýchánek s kamarádkami a při každé takové příležitosti samé sladkosti. Zkuste to prostě bez jídla, vždyť nemusíte neustále něco mlsat. Klidně se můžete dívat na oblíbený film i bez sladké berličky.

Jezte pravidelně

Celý den skoro nejíte, čímž organismus vyhladovíte a večer do sebe nasoukáte vše, co vám přijde do cesty, včetně sladkostí? Chyba, dodržujte pravidelné stravování. Začněte vydatnou snídaní a nevynechávejte v průběhu dne žádné jídlo. Zbavíte se tak i zbytečných chutí na sladké. Večer si pak vystačíte s klasickou večeří bez nášupu v podobě pamlsků.

Jídlo ze zvyku

Právě jste snědli vydatný oběd a musíte si po něm dát sladkou tečku. Je to však opravdu nutné? Odpolední káva a k ní musí zákonitě být sušenka? Taky ne. Jsou to jen zbytečné návyky, kterými své tělo zatěžujete. Pokuste se postupně tyhle zlozvyky odbourat. Nesnažte se však přestat naráz, protože byste to vydrželi jen chvíli a zase pak začali mlsat, naopak když na to půjdete pomalu, brzy se dopracujete k trvalé změně a všechno nezdravé a sladké mlsání hodíte za hlavu.

Sladké jen občas

Nemusíte si sladké zakázat úplně, ale dejte si ho opravdu jen příležitostně. Nejlepší je sníst kousek sladkosti ráno či dopoledne, ale opravdu jen minimum, ať se nepřejídáte.

Sladkosti vůbec nekupujte

Jakákoliv sladkost, kterou si domů či do práce koupíte, je jen důsledek toho, že chodíte nakupovat hladoví. Jděte nakoupit po jídle a koupíte toho mnohem méně, navíc vás přejdou myšlenky na sladké.

Vyhýbejte se pokušení

Chodíte každý den z práce kolem cukrárny a pokaždé si něco koupíte k zakousnutí? Začněte chodit jinou cestou a uvidíte, že se to vyplatí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..