Paletové, nebo vysokozdvižné vozíky? Sázka na manipulační techniku se vyplatí

Paletové, nebo vysokozdvižné vozíky? Sázka na manipulační techniku se vyplatí

Manipulace s těžkými břemeny rozhodně není nic jednoduchého. Člověk unese pouze určitou hmotnost a ničit si zdraví, když je k dispozici moderní technika, by bylo přinejmenším nerozumné.

Především manipulace s paletami je jen tak manuálně bez jakékoli výbavy nemyslitelná. Proto se vyplatí vsadit na moderní paletové vozíky, které spousty práce vykonají za vás. Ovládat je ovšem musíte, to je jasné.

Ruční i elektrické, záleží na konkrétní činnosti

V první řadě byste se měli rozhodnout, jestli budete volit klasický paletový vozík, nebo ten elektrický. Oba jsou do jisté míry specifické. Lehčí náklady zvládnete převézt se standardními modely, ty těžší už vyžadují větší sílu. Vyplatí se tudíž volit elektrické. Bez problémů převezou i materiál vážící několik set kilogramů.


Kvalitní vysokozdvižné vozíky

Jejich výběr je také zapotřebí dokonale přizpůsobit materiálu, který budete převážet. Není od věci dbát i na pohon vysokozdvižného vozíku. Do mnohých hal se už zcela běžně vybírají elektrické vysokozdvižné vozíky. Jsou tiché, poměrně silné a mají minimální spotřebu. Vybírat je možné ale i klasické modely se spalovacími motory či vysokozdvižné vozíky na plyn. Obojí se volí hlavně do venkovního prostředí, protože zejména spalovací motory jsou z hlediska emisí vcelku hodně disponované.

Kvalitní kladkostroje pro specifické provozy

Za zmínku stojí zcela jistě také kladkostroje. Ty manuální jsou optimální především do míst, kde není přívod elektřiny. Stejně tak se hodí i ve výrobních prostorách, kde hrozí nebezpečí výbuchu. Tradičně se i s elektrickými setkáváme v montážních halách nebo v průmyslových provozech. Výjimkou nejsou ani autodílny. V každém případě jde o velmi důmyslná zařízení, která odolná vůči vlhkosti i kolísání teploty.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..