Pamukkale. Turecko a jeho skvost, který si nesmíte nechat ujít

Pamukkale. Turecko a jeho skvost, který si nesmíte nechat ujít

Pamukkale. Turecko a jeho skvost, který si nesmíte nechat ujít
Pamukkale v Turecku je jedinečnou přírodní památkou, kterou je třeba vidět na vlastní oči. Průzračně modrá jezírka v kombinaci s vápencovými stěnami z ní dělají úžasný cíl nejen pro nadšené fotografy a milovníky krásy, ale pro všechny, které láká vidět, co vše dokáže příroda stvořit. Kvůli své nádheře je Pamukkale jednou z nejnavštěvovanějších památek Turecka. A ani vy byste si ji neměli nechat ujít.

Pamukkale v Turecku je místem, odkud si přivezete fotografie, kterými oslníte

Téměř každý stát má místo, kde je téměř povinnost si udělat fotografii. A to nejen proto, aby se za pár let lépe vzpomínalo. Některé oblasti jsou prostě tak fotogenické, že i člověk, který se o focení téměř nezajímá, dokáže udělat foto, které se bude čestně vyjímat na zdi a bude hodno obdivu všech návštěv. A jedním z těchto míst je právě Pamukkale. Jeho dechberoucí scenérie oslní nejen vás, ale zaujme budoucí návštěvy u vás doma či na sociálních sítích. V případě puntičkářské povahy je však dobré si pár rad o fotografování přece jen přečíst. Ať je výsledný obrázek co nejkrásnější a nejpodobnější originálu.

Přírodní památka UNESCO, kterou znali už staří Římané

To, že tato lokalita stojí za návštěvu, hovoří už to, že je od roku 1988 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Proslulé scenérie však už znali v době antiky, kdy zde bylo založeno prosperující město Heliopolis. Pozůstatky osídlení pochází už ze 3. století před naším letopočtem, ale předpokládá se, že v této krásné krajině žili lidé ještě mnohem dříve. Pokud část výpravy miluje spíše historii, jistě ji potěší, že antické město Heliopolis je díky svým zachovalým památkám zapsáno na seznam UNESCO stejně jako Pamukkale.

Jezírka vznikala tisíce let a mají léčivé účinky

  • Odhaduje se, že nezapomenutelné kaskády zde vznikají už 14 000 let.
  • Minerální voda má teplotu kolem 40 stupňů Celsia a je bohatá na vápník. Jeho usazeniny neboli travertin tvoří nezapomenutelně sněhově bílé okraje jezírek.
  • Uvádí se, že zdejší voda je prospěšná co se týče revmatismu nebo kožních chorob.

Lákají vás jezírka k vykoupání? Pozor. Je to zakázané, ale možnosti jsou.

Teplo, krásná scenérie, voda – ještě k tomu s léčivými účinky. Kdo by nezatoužil si na chvíli odpočinout právě v jednom z takových krásných jezírek. Vzhledem k unikátnosti místa, ale i citlivosti travetinu je koupání přísně zakázáno. Nemusíte však věšet hlavu. V okolí bylo zbudováno několik umělých jezírek, kde toto možné je. O léčivé relaxovaní tedy nepřijdete.

Na procházku bez bot. Uleví se nejen nohám, ale i přírodě.

Krásu této přírodní památky si doslova vychutnáte všemi smysly.
  • V tomto případě se budou kochat nejen vaše oči, ale i nohy. Je totiž potřeba jít bos a nést si boty v ruce či v batohu. To lze považovat za příjemné zpestření výletu.
  • Procházet se po příjemném podkladu a brouzdat se v teplých léčivých pramenech přinese příjemné osvěžení.

Z turecké riviéry sem dorazíte už za 3 hodiny

Tato oblast vás láká, ale máte strach, že se tam nedostanete, protože se nachází spíše ve vnitrozemí a vy nechcete přijít o koupání v moři? Nebojte. Za tři hodiny jízdy se tam bez problémů dostanete i z turisticky oblíbené turecké riviéry. Výchozím bodem může být třeba město Alanya, kde vás uchvátí krásné písečné pláže, výborné služby, zábava pro děti, ale i památky. Ideální místo pro odpočinek i výlety. Pokud vás plánování nebaví, z Alanye tam můžete komfortně vyrazit s organizovanými jednodenními výlety. Bude to bez starostí a stresu.

Zaujalo vás to? Návštěvu neodkládejte.

Co se týče tureckých přírodních památek, je na Pamukkale se svou jedinečností číslem jedna. Z mnoha důvodů však dochází k vysychání některých jezírek a jejich zarůstání řasami. Pokud plánujete návštěvu této památky, neotálejte a udělejte to co nejdříve. Za pár let už může vypadat úplně jinak. A co vy? Jakou nejkrásnější pozoruhodnost stvořenou přírodou jste do současné doby navštívili?
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..