Patříte mezi nejisté řidiče při zhoršeném počasí? Naše tipy vám pomohou k jistější a bezpečnější jízdě


Patříte mezi nejisté řidiče při zhoršeném počasí? Naše tipy vám pomohou k jistější a bezpečnější jízdě
Patříte mezi nejisté řidiče při zhoršeném počasí? Naše tipy vám pomohou k jistější a bezpečnější jízdě

Automobil je nejen pohodlným dopravním prostředkem, ale také velkou odpovědností za řidiče, zejména za špatného počasí. Není žádným tajemstvím, že mnoho nehod je každý rok způsobeno meteorologickými faktory. Proto je každý řidič povinen mít speciální znalosti a dovednosti, které mu pomohou řídit auto, když počasí není dobré.

V mlze

Pokud řídíte v mlze, boční okna vašeho auta by měla být stažená, abyste lépe slyšeli, co se děje venku. Kromě toho zapněte potkávací světla místo dálkových. Při použití dálkových světel se světlo odráží v nejmenších částicích mlhy a může vás při jízdě zmást.

Na kluzké silnici

Při jízdě po kluzké silnici dávejte pozor při sjíždění a sjíždění mostů. Směs písku a soli z nich zpravidla rychle uniká, a proto představují pro automobily zvýšený zdroj nebezpečí.

Během deště

Nedoporučuje se používat zadní mlhová světla, protože zakrývají brzdová světla vašeho vozu a mohou tak zmást řidiče za vámi. Také když přijdete k velké louži, je lepší zastavit auto před ním a pokusit se jej změřit, abyste si byli jisti, že s ním můžete projet.

Je v pořádku, pokud je za vámi řada dalších automobilů – měřením louže pomůžete překonat překážku i ostatním řidičům.


V noci za deště

Pokud náhodou řídíte v noci za velkého deště, mějte na paměti, že kapky deště na čelním skle lámou světlo a mohou vás jako řidiče oslepit. Silné dešťové toky navíc vytvářejí odraznou obrazovku, když jsou osvětleny. Proto je lepší regulovat světlomety tak, aby jejich paprsky nesměřovaly nahoru.

Při sněžení

Pokud v zimě skončíte ve  sněhu na chodníku, neřiďte kolo opačným směrem. Je nutné udržovat volant natočený ve stejném směru a neustálým stlačováním plynu se dostat zpět na silnici.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..