Jak pečovat o odbarvené vlasy?

Jak pečovat o odbarvené vlasy?

Jak pečovat o odbarvené vlasy?

Nezáleží na tom, jestli vám vlasy zesvětluje kadeřník nebo vy sama. Důležité je, aby vaše vlasy dostaly potřebnou péči, která vlasům dodá lesk a vám mladistvější vzhled.

Jak barvit šedivějící vlasy?

Vše se odvíjí od toho, jakou jste měla původně svou přirozenou barvu. Blondýnky mají výhodu, že u nich nejsou první šedivé vlasy moc vidět, ale jakmile převažují nad ostatními, jsou vhodné proužky v různých odstínech blond. U tmavovlásek je známo, že barva většinou působí nepřirozeným dojmem a značně nevyrovnaně, neboť šedivé vlasy vstřebají barvu o hodně silněji. Lepší je, aplikovat jemnější pramínky ve více tónech, aby se co nejvíce docílilo původní barvy vlasů.

Jak vybrat vhodnou barvu?

Záleží na tom, jestli chcete jen zakrýt šediny či zcela změnit barvu vlasů. V potaz musíte vzít původní odstín vlasů i jejich strukturu, protože oboje má na odbarvení vlasů vliv. Nezapomeňte, že změně barvy musíte přizpůsobit i své oblečení, aby ladilo s vlasy, stejně jako tón vaší pleti. Dobré je, abyste se u výraznějších změn poradila se svou kadeřnicí, než se do nich vůbec pustíte.


Které tóny omlazují?

Nejlépe omlazují světlé tóny, zejména popelavé odstíny jsou velmi vhodné. Zarudlou pleť hravě zesvětlí a změkčí ryby obličeje. Navíc počáteční šedivění se díky těmto odstínům ztratí mezi ostatními vlasy.

Na co dát pozor při barvení vlasů doma?

Je nutné používat barevné přípravky tzv. tón v tónu. Pokud chcete kompletní změnu, pak je lepší, když se svěříte do péče kadeřníka. Mnohdy se totiž stane, že výsledná barva vlasů nebude podle vašich představ a stejně to musí zachraňovat odborník.

Jak co nejlépe pečovat o odbarvené vlasy?

Struktura vlasů se po odbarvení změní. Vlasové vlákno často vysychá mnohem rychleji, vlasy jsou bez lesku a vypadají zplihle. Dopřejte vlasům péči v podobě speciálních přípravků určených pro barvené vlasy. Ty dodají potřebnou hydrataci a výživu. Vedle šamponu s kondicionérem je dobré použít také ozdravnou kúru (stačí jednou za týden).

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..