Pět skvělých jedlých rostlin, které můžete pěstovat ve vaší kuchyni


Pět skvělých jedlých rostlin, které můžete pěstovat ve vaší kuchyni
Pět skvělých jedlých rostlin, které můžete pěstovat ve vaší kuchyni

Myšlenka pěstování zahrady na parapetu ve vaší kuchyni je stále populárnější. Jen si představte, jak skvělé by bylo mít všechny organické bylinky, které potřebujete, vždy po ruce.

Listový salát

Pěstování salátu je jednoduché. Vložte bílý kořen salátu do skleněné nádoby naplněné vodou, aniž by dosáhl na vrchol stonku. Umístěte rostlinu na slunce a nezapomeňte občas postříkat kořeny vodou, aby nedošlo k vyschnutí. Po několika dnech uvidíte, že se vytvořily nové kořeny a listy. O týden později můžete umístit rostlinu do nějaké půdy a nechte listy nad zemí. Připravte se na sklizeň během několika týdnů.

Zázvor

Zázvor je velmi snadné pěstovat. Jednoduše zasaďte kousek zázvoru do půdy tak, aby pupeny směřovaly nahoru. Zázvor vyžaduje jasné světlo, ale ne přímé sluneční světlo. Nezapomeňte ho dobře zalévat a vaše rostlina bude brzy mít nové kořeny a výhonky. Když rostlina vyroste, můžete ji odstranit z půdy, odříznout požadovaný kousek kořene a znovu jej zasadit.

Citrónová tráva

Jako každá běžná tráva potřebuje kořen citronové trávy k růstu jen šálek vody a trochu slunečního světla. Začne růst asi za týden. Poté budete muset přesadit citronovou trávu do květináče. Když stonky dosáhnou výšky přibližně 30 cm, odřízněte to, co je nad zemí. Nebojte se – bude i nadále růst.


Pórek

To, co zbyde z vaření, můžete použít k pěstování póru. Vložte ho do šálku s trochou vody a nechte na místě, kam na ni dopadne sluneční světlo, například u kuchyňského okna. V zimě je však lepší najít si místo mimo průvan. Jedlá část rostliny bude neustále růst – takže vše, co musíte udělat, je v případě potřeby odříznout. Nezapomeňte ho zalévat jednou týdně. Celkově je však pórek velmi nenáročná rostlina.

Rukola

Rukola nevyžaduje mnoho půdy, nejlépe roste na volné a dobře odvodněné půdě. Stačí na zem nasadit semínka rukoly, přikrýt vrstvou suché půdy (1-1,5 cm) a postříkat ji teplou vodou rozprašovačem. Zakryjte kouskem potravinářské fólie a poté je položte na teplé místo. Asi po 3–7 dnech se objeví první výhonky. Odstraňte přilnavou fólii a přemístěte rostlinu na trvalejší místo pro růst. Když listy dosáhnou výšky 10 cm, můžete je začít sklízet.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..