Pilotem se můžete stát i ve volném čase. Kvalifikaci získáte kratším pilotním výcvikem

Pilotem se můžete stát i ve volném čase. Kvalifikaci získáte kratším pilotním výcvikem

Každý z nás měl pravděpodobně v dětství nějaké vysněné povolání. Někdo si sám sebe představoval jako lékaře, jiný možná jako obchodníka, někdo si přál řídit letadlo. Nejspíš se dnes věnujete jinému povolání, než tomu, na které jste si jako děti tajně mysleli, proč si z tohoto dětského snu ale neudělat volnočasovou vášeň? Projít kurzem pilota pro soukromé účely totiž není nic náročného.

Jak se stát pilotem?

Letecká škola umožňuje získat různé typy oprávnění. Pokud si chcete pořídit průkaz soukromého pilota pro pilotování například letounu (motorový typ letadla), získáte tím povolení létat během dne za dobrého počasí a jasné viditelnosti. Průkaz je možné dále rozšiřovat i o další kvalifikace, například pro noční pilotování, akrobatické lety nebo oprávnění pro vícemotorové letouny.

Pilotem se můžete stát i ve volném čase. Kvalifikaci získáte kratším pilotním výcvikem

Nejspíš vás také zajímá, jak dlouho by takový pilotní výcvik trval. Počítejte s tím, že by měl trvat kolem 45ti hodin celkově. Jedná se o propojení teorie s praxí, v teoretické části záleží spíše na samostudiu zájemce o průkaz. Poznámky a nejasnosti k tématu se v případě zájmu dále řeší na konzultačních hodinách. Na konci kurzu je na Úřadu pro civilní letectví skládána zkouška z obou dvou částí.

Získání průkazu soukromého pilota může být dobrým stavebním kamenem pro pokračování v pilotní dráze. Pokud si létání zamilujete natolik, že byste o něm v budoucnu uvažovali i jako o svém povolání, získání této kvalifikace může být dobrým odrazovým můstkem. Podmínkou pro absolvování kurzu a následné skládání zkoušky, kterou letecká škola zařizuje, je minimální věk sedmnácti let.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.