Plánujete cestu do zahraničí, nebo dovolenou? Nezapomeňte se pojistit!


Plánujete cestu do zahraničí, nebo dovolenou? Nezapomeňte se pojistit!

Nepojištěni se do zahraničí raději vůbec nevydávejte. Smůla, jak se říká, nechodí po horách, ale po lidech. A účty za lékařské ošetření v zahraničí vás mohou i zruinovat. 
Znáte, jak to chodí. Celý život si platíte různá pojištění a celý život se vám nic nestane. Pak jednou opomenete a ejhle, oheň je na střeše. Nebo kdekoliv jinde. Obzvláště při cestách do zahraničí se cena za lékařské ošetření může vyšplhat do závratných výšin. Splácet ji můžete do konce svého života. Už za ten klid v duši pojištění do zahraničí stojí za to.

Pozor na cestovní pojištění k platebním kartám!

Cestovní pojištění má ve svém portfoliu spousta pojišťoven. Mnohé banky jej dokonce nabízejí jako bonus k různým produktům. Na ty ovšem pozor! Pozorně si prostudujte jeho parametry. V centru všeho zájmu by měly být především limity léčebných výloh.

Zaměřeno na limity léčebných výloh

Máte-li namířeno do zemí Evropské unie, vystačíte si s limitem do 1 500 000 Kč. Ten však v zemích mimo Evropskou unii může být nedostačující. V případě cesty do exotických zemí rozhodně doporučujeme tento limit minimálně zdvojnásobit. Nebo ještě lépe zvolit pojistku s krytím léčebných výloh bez limitů, jež nabízí například pojišťovna AXA ASSISTANCE s.r.o.

Pojištění rizikových sportů

Při uzavírání cestovního pojištění rovněž zvažte různá připojištění. Dobře si rozmyslete, jakým aktivitám se na dovolené budete věnovat. Plánujete-li třeba seskok padákem nebo bungee jumping, určitě je u vás na místě připojištění adrenalinových či rizikových sportů.

Pojištění proti terorismu

Součástí běžných pojistek také nebývá pojištění proti terorismu. Nechceme pro vás psát vyloženě černé scénáře, ale bez tohoto pojištění v případě teroristického útoku půjde veškeré lékařské ošetření na váš účet.


Pojištění klidný rodič

Obzvláště pro rodiče malých dětí je vhodné připojištění klidný rodič, v rámci kterého budete mít hrazenu hospitalizaci (pokud k ní dojde) spolu se svým dítětem. Velmi praktické je i pojištění storna cesty, jež vás uchrání před stornopoplatky v případě zrušení zájezdu. Ty obzvláště těsně před odletem většinou dosahují plných sta procent ceny zájezdu.

Vybíráme cestovní pojišťovnu

Parametry cestovní pojistky už znáte a můžete přistoupit k dalšímu bodu, kterým bude výběr cestovní pojišťovny. Nápomocny vám mohou být různé online srovnávače, do nichž zadáte základní parametry a prakticky okamžitě se před vámi rozbalí nabídky několika různých pojišťoven. A mezi nimi si vyberete svého favorita.

Váš klid za hranicemi všedních dní

Pokud nemáte čas vybírat, sázkou na jistotu pro vás bezesporu bude již zmíněná pojišťovna AXA ASSISTENCE s.r.o., jejímž heslem je váš klid za hranicemi všedních dnů. A to je to, co nabízí. Cestovní pojištění AXA ASSISTENCE je vyladěné do posledního puntíku.

Bezlimitní krytí léčebných výloh

Jeho součástí je v první řadě je již zmíněné bezlimitní krytí léčebných výloh. Pokud se vám cokoliv při vašich cestách stane, nemusíte mít žádné obavy, zda-li vaše pojistka pokryje všechny výlohy. Soustředit se tak budete moci jen na jediné, a to na své uzdravení.

Lifestyle asistence

Pojišťovna nabízí pojištění studijních, turistických i pracovních cest stejně jako pojištění zavazadel včetně jejich zpoždění. Součástí pojistky je i pojištění právní asistence nebo tzv. lifestyle asistence, v rámci které můžete využít například služeb tlumočníka při nákupu jízdenek nebo pronájmu automobilu, což ocení především ti, kteří se v zahraničí nedomluví.

Pojištění sjednáte online

Nonstop asistenční služba pojišťovny je dostupná v několika světových jazycích, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Obrátit se na ní můžete v jakoukoliv denní i noční hodinu.A nejlepší zpráva na závěr: cestovní pojištění si můžete sjednat i online, tedy třeba na letišti před odletem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..