Plevele na chodníku se lze zbavit bez námahy i bez chemie

Plevele na chodníku se lze zbavit bez námahy i bez chemie
Plevele na chodníku se lze zbavit bez námahy i bez chemie

Nevzhledný a obtěžující plevel na chodnících, terasách, schodech, vjezdech, parkovacích místech a jinde v okolí domu rozhodně není žádnou okrasou. Nebaví vás jeho mechanické odstraňování a chcete se vyhnout likvidaci s pomocí chemických prostředků? Existuje snadné a rychlé řešení, které je navíc ekologické a ještě ušetří práci. Plevel lze totiž bez obtíží zlikvidovat tepelnou cestou, která se v současnosti stává oblíbeným trendem. Vypalovač trávy pomáhá odstranit plevel i mech šetrně a bez použití jedů, které při neopatrném použití mohou uškodit životnímu prostředí. Jak funguje vypalovač trávy i plevele a z jakých nástrojů si můžete vybírat?

Vypalovač plevele je efektivní a jeho obsluhu zvládne každý

Vypalovač trávy je nejen moderním způsobem, jak se plevele zbavit, ale je také velice praktický a jednoduchý. Plevel je likvidován krátkým sežehnutím, které tepelně naruší rostlinné buňky a ty se později rozpadnou. Účinek je dlouhodobý, ideální dobou pro použití je počátek růstu plevele, tedy jaro. V průběhu roku je pak vhodné opakovaná aplikace, se kterou dosáhnete nejlepších výsledků. Není nutno obávat se náročné obsluhy – vše je velice jednoduché a je nutno pouze dodržet několik bezpečnostních zásad – pracovat v uzavřených botách a v rukavicích, aby při neopatrné manipulaci nedošlo k popálení.

Vyberete si elektrický nebo plynový vypalovač?

Zvolte si přístroj podle toho, zda budete chtít pracovat s plamenem nebo horkým paprskem. Elektrický vypalovač trávy dokáže vyvinout teplotu až 650 stupňů a umožňuje přesné zacílení tepelného paprsku, takže je velmi vhodný pro odstranění trávy a plevele ze spár na terasách, cestách a podobně. Elektrický pohon je šetrný a přístroj splňuje i nejpřísnější ekologické požadavky. Stejně ohleduplný k životnímu prostředí je také plynový vypalovač, jehož plamen se zažehne pomocí piezoelektrického zapalovače a dosahuje teplot až 1000 stupňů. Náplň do vypalovače trávy je plynová kartuše, kterou lze snadno vyměňovat. Oba přístroje jsou lehké a skladné.

Vypalovač trávy lze využít i jinak

Vypalovač trávy nemusí být využíván pouze k účinnému hubení plevele na cestičkách, terasách, spárách, chodnících, pískovištích a jiných místech, odkud se plevel velmi obtížně odstraňuje. Nehodí se však pro odstranění plevele z trávníků a velkých zarostlých ploch, kde společně s plevelem rostou i užitečné rostliny, které chceme zachovat. Neměl by být používán ani za vlhka či deště a také při větrném počasí. A pokud již vykonal svou práci při ničení nechtěného porostu, můžete jeho služeb využít třeba pro podpálení ohně v ohništi či krbu. Pomůže vám také rozdmýchat uhlí v grilu – vše pohodlně a také ekologicky.

Vypalovač trávy je nástrojem zodpovědných majitelů domů a zahrad

I když použití chemických přípravků je nejjednodušším způsobem odstranění plevele, tato volba není šetrná k životnímu prostředí a přináší zdravotní rizika, zvláště tehdy, dostanou li se herbicidy tam, kde by se vyskytovat neměly. Ohrožují také přírodní rovnováhu v ošetřeném místě a jeho okolí. Proto hledají zodpovědní majitelé jiné, šetrnější možnosti. K nim patří i vypalovače trávy, které po sobě nezanechají žádné nechtěné a škodlivé látky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..