Plexisklo se hodí pro každý výrobek

Plexisklo se hodí pro každý výrobek

Jsou výrobky, se kterými se setkáváme denně, a mnohdy ani nedokážeme určit, z čeho mohou být zhotovené. Jedním ze všestranně využitelných materiálů může být například plexisklo, které lze uplatnit v mnoha odvětvích, jako například letectví, strojírenství, ale také v potravinářství, zdravotnictví nebo v marketingu.

Práce s laserem i pilou

Pokud potřebujete cokoliv z plexiskla, můžete se obrátit na českou firmu AZ Plastik, která se zaměřuje na zpracování a prodej plexiskla. Používá k tomu nejrůznější technologie. Základním z nich je řezání plexiskla. Díky tomu, že mají několik různě formátovacích pil, mohou řezat i podle rozměrů udaných zákazníkem. Dále nabízí také laserování plexiskla, které nejenom materiál řeže, ale díky němu lze i gravírovat. To je daleko kvalitnější než metoda pískování. Jednou z dalších technologií je také ohýbání plexiskla. Je to efektivnější, než když se ohýbá obyčejné sklo. Tyto úkony jsou nejčastější, pracovníci firmy mohou ohýbat lokálním ohřátím, ohýbání s obloukem nebo žíhání do oblouku. Kromě těchto technik nabízí ještě frézování, lepení, leštění, lisování, vyfukování a tombstone.

Produkty používáme denně

Plexisklo lidé používají běžně, aniž by si toho mnohdy všimli. Zvláště velmi moderní je jeho využití v reklamě jako například stojánky na víno s originální grafikou. Jeho použití najde uplatnění v sanitkách a dalších zdravotnických přístrojích, kde by bylo sklo vyloženě nežádoucí a životu nebezpečné. Stejně je tomu u potravin, police u pultů nahrazuje bezpečnější plexisklo. Nejčastější uplatnění ale nachází plexisklo ve strojírenství. Funguje jako kryt strojních celků, které mohou být z jednoho velkého kusu nebo ukrývat důmyslné malé součástky. V letectví se pak používá jako překryt kabin nebo boční či zadní okénka.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.