Ploché břicho


Ploché břicho
Ploché břicho

Každá žena touží po dokonalém, vypracovaném bříšku. Jsou však 2 skupiny žen. Ta první vsází na cvičení a správnou životosprávu. Druhá skupina žen jde na plastickou operaci břicha. My si dnes ale řekneme něco o cvičení, díky kterému můžete dosáhnout krásného, vypracovaného bříška, které vám bude každý závidět.

Cvičení břišních svalů spočívá v sériích cviků, díky kterým budou zapojeny všechny břišní svaly od bránice až k podbřišku.

Pro začátek můžete vyzkoušet například takovéto cviky:


  1. Lehněte si na záda, kolena pokrčte a chodidly se zapřete o křeslo (gauč či jinou vhodnou oporu). Nohy držte tak, aby se kolena a chodidla dotýkala. Stočte ručník kolem krku a oba konce chytněte. Stáhněte břišní svaly a zvedněte nejprve ramena, pak záda obloukem ke kolenům. Příliš namáhavé? Zvedněte jen lopatky z podlahy. Vraťte se do původní pozice, jen se nepokládejte úplně. Opakujte 15-30 krát.
  2. Sedněte si na okraj židle, kolena pokrčená, chodidla na podlaze; držte se oběma rukama po stranách židle. Stáhněte břicho, nepatrně zakloňte záda a zvedněte chodidla cca 10 cm od podlahy (kolena stále pokrčená). Takto získáte výchozí pozici pro celý cvik. Zvedněte kolena k hrudníku a vrchní část těla narovnejte dopředu. Snižte nohy do původní polohy. Opakujte 15-20 krát.
  3. Lehněte si na záda, kolena pokrčená do pravého úhlu, chodidla od sebe. Stočte ručník kolem krku a oba konce chytněte; stáhněte břišní svaly. Zvedněte ramena od podlahy (pomocí břišních svalů nikoliv ručníku!). Pomalu se snižujte zpátky a celý cvik proveďte 20 krát.
  4. Lehněte si na záda, kolena pokrčte do pravého úhlu; pravou ruku položte na břicho, levou se dotýkejte vnitřní strany pravého stehna. Zvedněte ramena pár centimetrů od podlahy, natáčejte se směrem k pravému kolenu. Pomalu se pokládejte a cvik zopakujte na druhou stranu. Celý cvik na obě strany proveďte 20 krát.

Věřte, že pokud budete dodržovat zdravý životní styl a denně k němu připojíte sérii cvičení, kterou jsme si zde popsali, během velmi krátké doby se Vaše bříško začne proměňovat a pokud setrváte, uvidíte, že v plavkách budete vypadat dokonale.

Tip: Pokud potřebujete mít určitý cvičební plán jako motivaci, sestavte si svou vlastní 30-ti denní cvičební výzvu a postupně si každý den zvyšujte zátěž. Ale pozor – nezapomínejte na odpočinek, každý 4. den byste si měli dát pauzu, aby si vaše svaly mohli odpočinout.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..